„Star Trek” Quentina Tarantino nie będzie tylko dla dorosłych? Tak twierdzi Simon Pegg

Natalia Hluzow
20.03.2018 12:26
„Star Trek” Quentina Tarantino nie będzie tylko dla dorosłych? Tak twierdzi Simon Pegg Fot. kadry z wideo

Gwiazdor i jeden ze scenarzystów nowej filmowej serii „Star Trek” wypowiedział się na temat planowanej produkcji Quentina Tarantino.

W grudniu 2017 roku świat obiegła informacja, że po ukończeniu filmu związanego z zabójstwem Sharon Tate,  Quentin Tarantino zamierza zabrać się za kolejną część „Star Treka”. Zaraz potem ogłoszono, że film będzie miał kategorię R oraz że wybrano już głównego scenarzystę projektu, którym będzie Michael L. Smith odpowiedzialny wcześniej m.in. za scenariusz do „Zjawy”.

O opinię na temat tak odważnej zmiany warty za kulisami serii „Star Trek” poproszono niedawno Simona Pegga – aktora, który nie tylko grał w ostatnich filmach o gwiezdnej wędrówce, ale też był współtwórcą scenariusza do „Star Trek: W nieznane”. I jeśli wierzyć jego słowom, nic nie jest jeszcze przesądzone – ani w kwestii scenariusza, ani tego, w jaką kategorię wiekową będzie celował film.

Simon Pegg o „Star Treku” Quentina Tarantino

W swojej wypowiedzi Pegg zdementował m.in. plotki, że scenariusz do kolejnego „Star Treka” jest już gotowy. Zapytany o zaangażowanie Tarantino w serię, odpowiedział:

Nie wydaje mi się, że napisał już scenariusz „Star Treka” tylko dla dorosłych. Myślę, że na razie wydarzyło się tylko tyle, że przyszedł do J.J. z pomysłem, który miał od jakiegoś czasu. Pamiętam, że mówił nam o nim dawno temu. Po prostu przyszedł z nim do J.J. i myślę, że J.J. po prostu rozważa możliwość omówienia scenariusza z potencjalnymi autorami. Dostaliśmy e-maila, w którym było tylko napisane – „Zgadnijcie co? Zgadnijcie, kto odwiedził mnie ostatnio w biurze?”. Więc nie wiem na ten temat zbyt wiele, poza tym, że sprawa jest w toku. Zobaczymy, co będzie.

A zatem spokojnie, drodzy fani Tarantino, jeszcze nie czas na łzy. Tym bardziej, że z relacji Pegga wynika, że nie jest do końca na bieżąco z tematem „Star Treka” Tarantino, gdyż już w grudniu 2017 pojawiła się informacja, że Tarantino omówił scenariusz z autorami, a nawet że jeden z nich (wspomniany już Michael L. Smith) podpisał umowę na napisanie go. Nie wiadomo zatem, na ile wiarygodne są informacje posiadane przez Pegga. Tym bardziej, że on sam przyznaje, że nie wie zbyt wiele o projekcie.

Co dalej ze „Star Trekiem” Tarantino?

Tok rozumowania Pegga nie jest jednak pozbawiony sensu. Trudno jest bowiem uwierzyć, że producenci serii oznaczanej kategorią PG-13 nagle zdecydują się na zrealizowanie filmu tylko dla dorosłych. Czy wobec tego miłość Tarantino do kultowej serii okaże się aż tak wielka, by ugiąć się i zrealizować film dla widzów powyżej 13. roku życia? Wydaje się to bardzo nieprawdopodobne, jednak czas pokaże, w jaką stronę rozwinie się ten projekt.

Tymczasem Quentin Tarantino jest obecnie zajęty swoim 9. filmem – „Once Upon a Time In Hollywood”, w którym główną rolę zagra Leonardo DiCaprio, a partnerować mu będzie Brad Pitt oraz prawdopodobnie Margot Robbie. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze latem 2018, zaś premiera zaplanowana jest na 9 sierpnia 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.