„Star Wars”: Brat Carrie Fisher chce, by Leia pojawiała się w kolejnych filmach
Natalia Hluzow
21.06.2018 10:05
„Star Wars”: Brat Carrie Fisher chce, by Leia pojawiała się w kolejnych filmach Fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi"

Brat Carrie Fisher uważa, że Leia Organa powinna pojawiać się w kolejnych częściach „Star Wars”, pomimo decyzji Disneya.

Carrie Fisher, która stworzyła jedną z najsłynniejszych żeńskich kreacji w historii kina, zmarła w grudniu 2016 roku wskutek problemów z sercem. Przed śmiercią udało jej się nakręcić wszystkie sceny, w których miała wystąpić w VIII części „Gwiezdnych Wojen”, jednak – choć historia Lei miała być kontynuowana w epizodzie IX – aktorka nie zdążyła już dokończyć swojej roli.

Disney i Lucasfilm rozwiali wszelkie wątpliwości, co do jej powrotu, ogłaszając, że bohaterka nie pojawi się jako efekt komputerowy i że w związku  ze śmiercią aktorki zdecydowano się zmienić scenariusz „Star Wars IX”. Brat Carrie Fisher uważa jednak, że nie była to dobra decyzja i chciałby, by wątek Lei pojawił się w kolejnym filmie.

Czy Leia powinna pojawić się w „Star Wars IX”?

W jednym z ostatnich wywiadów Todd Fisher, który dba o to, by pamięć o jego siostrze została zachowana, wyraził swoją wolę w kwestii powrotu Lei w kolejnej części „Gwiezdnych wojen”:

Chciałbym, żeby znów się pojawiła. Mam swoją własną opinię na ten temat. Disney, oczywiście, wydał miliardy, by móc o tym decydować, ale ostatecznie, z punktu widzenia jej brata, bardzo chciałbym zobaczyć powrót Carrie. (…)Jej dziedzictwo będzie wiecznie żywe i może nawet rosnąć w siłę, jeśli zdecydują się to przyjąć, to może być wspaniałe.

Dodał też, że nie byłby to pierwszy taki przypadek. Nie dość, że w „Łotrze 1” pojawiła się zarówno komputerowo odmłodzona Leia, jak i cyfrowo wskrzeszony Wilhuff Tarkin, to jeszcze postać Yody powracała w serii niejeden raz. Fisher twierdzi, że postać grana przez jego siostrę, podobnie jak mistrz Jedi, jest nieodłącznym elementem świata z odległej galaktyki, bez którego trudno ten świat budować:

Zauważcie, że Yoda powrócił, ponieważ Yoda reprezentuje filozofię tej historii, więc jego ponowne pojawienie się jest fajne. Więc dlaczego nie miałaby wrócić Carrie?

leia 2 Fot. Leia z gry komputerowej

Carrie Fisher zadebiutowała w „Gwiezdnych wojnach” w 1977 roku. Pojawiła się we wszystkich częściach oryginalnej trylogii, a następnie powróciła po ponad 30 latach w roli dojrzałej generał Organy w filmach „Przebudzenie mocy” i „Ostatni Jedi”. Jak zapowiadają twórcy i obsada, jej postać zostanie uhonorowana i stosownie pożegnana w finałowej odsłonie nowej trylogii. Jak będzie wyglądało pożegnanie Lei w IX części „Star Wars”, przekonamy się w grudniu 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.