„Star Wars: Episode VIII” z opóźnioną datą premiery

Robert Skowronski
21.01.2016 12:16
„Star Wars: Episode VIII” z opóźnioną datą premiery Fot. materiały prasowe

Fani „Gwiezdnych wojen” będą musieli poczekać nieco dłużej na kolejny epizod sagi. Na kiedy zaplanowano premierę filmu?

Szalejące wpływy z „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy” zaczynają powoli się normalizować. Sytuacja zapewne powtórzy się przy części VIII, jednak pomimo tego studio Disneya postanowiło o opóźnieniu daty premiery dzieła. Początkowo zakładano, że film trafi na ekrany 26 maja 2017 roku. Plany się jednak zmieniły i wszystko przesunięto o blisko siedem miesięcy do 15 grudnia 2017 roku.

Disney nie podał konkretnych powodów, którymi została podyktowana decyzja. Ma to jednak prawdopodobnie związek z przesunięciem innej premiery studia. „Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”, czyli kolejna odsłona przygód kapitana Jacka Sparrowa, w którego wcieli się Johnny Depp, została zmieniona z 7 lipca 2017 na 26 maja 2017.

Rian Johnson, reżyser „Star Wars: Episode VIII”, będzie miał więcej czasu na dopracowanie swojego filmu. Jego dzieło będzie musiało się zmierzyć w box-officie z innym długo wyczekiwanym obrazem - z „Avatarem 2”, którego James Cameron chce zaprezentować światu w Boże Narodzenie 2017 roku. Johnson potwierdził informacje dotyczące premiery humorystycznym wpisem:

„Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zarobiło ogromne sumy pieniędzy właśnie w okresie świątecznym. To zapewne kolejny z powodów dotyczących zmiany daty premiery. Film stał się pierwszym obrazem w historii, który w amerykańskich kinach osiągnął granicę 100 milionów dolarów w dniu swojej premiery. Poprzednim rekordzistą był „Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część II” z wynikiem 91 milionów dolarów po pierwszym dniu od wejścia na ekrany. Jak dotąd „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zdobyło prawie 1,9 mld dolarów wpływów.

Planowo do kin wejdzie za to „Rogue One: A Star Wars Story”, czyli spin off „Gwiezdnych wojen”. Obraz zadebiutuje na ekranach 23 grudnia 2016. Wygląda na to, że zerwano już z tradycją premier kolejnych odsłon gwiezdnej sagi w maju, jak to było przed „Przebudzeniem mocy”.

Czekacie na „Star Wars: Episode VIII”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.