18.06.2018 13:23

„Star Wars IX”: ujawniono postać z oryginalnej trylogii, która ma pojawić się w filmie

W sieci pojawiła się informacja, że w finałowej odsłonie nowej trylogii „Star Wars” zobaczymy kolejnego słynnego bohatera ze starych, dobrych „Gwiezdnych wojen”.

Rey Star Wars
foto: kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy"

Portal Fantha Tracks, który jest odpowiedzialny za wiele trafnych przecieków dotyczących „Gwiezdnych wojen”, a także za pojawienie się informacji o tytule roboczym „Star Wars IX”, wyjawił nowe szczegóły dotyczące obsady 9. części „Gwiezdnych wojen”. Jeśli zostaną potwierdzone, fani „Star Wars” będą szaleć z radości.  

„Star Wars IX”: Jaka słynna postać pojawi się w filmie?

18 czerwca 2018 roku na stronie fanthatracks.com pojawiła się informacja, że w IX epizodzie „Star Wars” wystąpi… Billy Dee Williams, czyli oryginalny Lando Calrissian. Choć Donald Glover doskonale zaprezentował się jako młodsza wersja Lando w filmie „Solo: A Star Wars Story”, to Williams stworzył tę uwielbianą postać starego znajomego Hana Solo.

Lando

Billy Dee Williams powróci jako Lando w „Star Wars IX”

Choć plotki na temat powrotu Lando w IX epizodzie „Gwiezdnych wojen” pojawiły się już jakiś czas temu, portal Fantha Tracks twierdzi, że tym razem jest to sprawdzona informacja. Na stronie możemy przeczytać, że pozyskano ze sprawdzonego źródła odpowiedzialnego za wcześniejsze przecieki, a by nie rozprzestrzeniać niepewnych wieści w tak ważnym temacie, dodatkowo zweryfikowano to u niezależnego informatora. Dlatego też, zdaniem Fantha Tracks, w związku z rozpoczynającymi się niebawem zdjęciami do „Star Wars IX”, oficjalne ogłoszenie udziału Billy’ego Dee Williamsa w filmie pojawi się w najbliższych dniach. Jeśli informacja ta okaże się prawdą, Williams dołączy do Harrisona Forda, Marka Hamilla i Carrie Fisher, którzy po latach mieli okazję wcielić się w legendarne postaci z pierwszych filmów gwiezdnej sagi.

„Star Wars IX” jest jednym z dziewięciu filmów o gwiezdnych wojnach, które znajdują się na różnych etapach produkcji. IX epizod jako pierwszy z nich trafi na ekrany kin. Premiera finalnej części nowej trylogii zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX