"Star Wars IX": Czy Matt Smith zagra młodego Palpatine'a?

Natalia Hluzow
06.11.2018 14:58
"Star Wars IX": Czy Matt Smith zagra młodego Palpatine'a? Fot. Invision/East News

W sieci pojawiła się bardzo intrygująca plotka dotycząca roli Matta Smitha w 9. części "Gwiezdnych wojen". Znany z seriali "Dr Who" i "The Crown" aktor miałby zagrać Imperatora Palpatine'a z czasów młodości.

W sierpniu 2018 świat obiegła informacja, że do obsady IX epizodu "Star Wars" dołączył Matt Smith, aktor znany przede wszystkim z seriali "Dr Who" i "The Crown". Choć nie ujawniono wówczas, w jaką rolę wcieli się w ostatniej części sagi Skywalkerów, portal Variety poinformował, że ma on zagrać kluczową postać. Jeśli wierzyć najświeższym plotkom, ową kluczową postacią miałby być sam Imperator Palpatine.

darth sidious Fot. foto: kadr z filmu

Matt Smith zostanie Lordem Sithów?

Pogłoski dotyczące pojawienia się Palpatine'a w 9. części "Star Wars" krążą wśród fanów "Gwiezdnych wojen" już od dłuższego czasu. Darth Sidious miałby pojawić się jako projekcja Kylo Rena lub w formie hologramu z pozostawionym przed laty przekazem. Jeśli faktycznie Palpatine miałby pojawić się w wiadomości nagranej przez niego wiele lat wcześniej, wybór 36-letniego Matta Smitha do tej roli wydaje się jak najbardziej słuszny.

Plotka dotycząca roli Smitha w "Star Wars IX" wypłynęła podczas The Weekly Planet Podcast. Jej źródłem jest jeden z anonimowych słuchaczy podcastu, który podał się za członka ekipy filmowej pracującej nad nadchodzącymi "Gwiezdnymi wojnami", twierdząc, że jest to nieoficjalna, zakulisowa wiadomość.

Czy w tak mglistej pogłosce możemy doszukiwać się ziarnka prawdy? I czy fanów ucieszyłoby takie zastępstwo dla Iana McDiarmida w roli jednego z najczarniejszych charakterów w całej sadze "Star Wars"? Jeśli plotki okażą się rzeczywistością, z pewnością miłośnicy "Gwiezdych wojen" chętnie podzielą się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Premiera "Star Wars IX" została zapowiedziana na grudzień 2019.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.