24.08.2018 13:36

„Gwiezdne wojny IX”: wyciekły zdjęcia z planu prezentujące Finna, Poe, Chewbaccę i Sokoła Millenium

Praca wre na planie najnowszej części „Gwiezdnych wojen”. Pierwszymi materiałami z nowej części są zdjęcia z liściastej planety, na której znalazły się postaci.

Star Wars
foto: materiały prasowe

Wraz z końcówką sierpnia 2018 roku wypłynęły na światło dzienne pierwsze przecieki z planu najnowszej części „Gwiezdnych wojen”. Tym razem twórcy zabiorą nas na liściastą planetę, która wygląda jak połączenie znanego z 8. odsłony Ahch-To oraz leśnego księżyca Endor, który mieliśmy okazję zobaczyć w „Powrocie Jedi”, czyli ostatniej części oryginalnej trylogii.

Jak wiemy, wszystkie „dobre” postaci są obecnie w jednym miejscu - na pokładzie Sokoła Millenium. To właśnie statek Chewiego jest jedną z głównych gwiazd zdjęć z planu epizodu numer 9. Na Twitterze pokazał je portal Making Star Wars. Zobaczcie zakamuflowanego Sokoła:

Star Wars IX - pierwsze zdjęcia

Druga seria zdjęć, która ujrzała światło dzienne przedstawia Finna (John Boyega), Poe (Oscar Isaac), Chewbaccę (Joonas Suotamo) oraz nową członkini obsady, Naomi Ackie. Na razie nie wiemy w kogo aktorka się wcieli. Oprócz nich widzimy również kudłate konie, które będą służyły jako środek poruszania się po gęstych dżunglach, które widzimy na zdjęciach z Sokołem:

Star Wars IX - kiedy premiera?

Film wyreżyseruje J.J. Abrams, który ma już na koncie „Przebudzenie mocy”. Oprócz wspomnianych aktorów w „Epizodzie IX” wystąpią również Adam Driver (Kylo Ren), Mark Hamill (Luke Skywalker), Daisy Ridley (Rey), a także Billy Dee Williams, który ponownie wcieli się w Lando Calrissiana. „Star Wars IX” jest jednym z dziewięciu filmów o gwiezdnych wojnach, które znajdują się na różnych etapach produkcji. Premiera finalnej części nowej trylogii zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX