17.04.2019 11:11

"Star Wars: Knights of the Old Republic" - powstanie film lub serial o Starej Republice

Szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy udzieliła wywiadu MTV News podczas imprezy Star Wars Celebraton, w którym potwierdziła, że firma ma plany wobec Starej Republiki znanej z serii książek i gier "The Knights of the Old Republic". 

Star Wars: Knights of the Old Republic
foto: materiały prasowe

Już w grudniu 2019 roku do kin trafi zakończenie "nowej trylogii Gwiezdnych wojen", która rozpoczęła się w 2015 roku wraz z premierą filmu "Przebudzenie mocy". Od tamtej pory w kinach mogliśmy zobaczyć 3 kolejne filmy pełnometrażowe, a w produkcji są też 2 seriale aktorskie osadzone w uniwersum i wspomniana 9. część sagi, nosząca podtytuł "Rise of Skywalker". Przypomnijmy, że w planach są również dwie kolejne trylogie filmowe - jedna tworzona przez Riana Johnsona, druga przez panów D.B. Weissa i Davida Benioffa (twórcy serialu "Gra o tron").

Star Wars: The Knights of the Old Republic - powstanie serial lub film

Widzimy więc, że natłok produkcji związanych z "Gwiezdnymi wojnami" jest naprawdę ogromny. Okazuje się jednak, że na tym plany Lucasfilm się nie kończą. Szefowa firmy, Kathleen Kennedy udzieliła podczas Star Wars Celebration wywiadu dla MTV News. Kobieta została zapytana o ekranizacje historii znanej z gry "Star Wars: The Knights of the Old Republic". Kennedy nie zdradziła zbyt wielu szczegółów, ale potwierdziła, że trwają rozmowy na temat projektu związanego z adaptacją.

Prezes nie jest jednak jeszcze pewna, czy rzekoma produkcja będzie serialem, czy może raczej serią filmów. Podobnie zresztą wygląda sprawa samej fabuły - twórcy na razie nie wiedzą, czy projekt miałby być bezpośrednią adaptacją. Istnieje w końcu możliwość, że "Knights of the Old Republic" będzie jedynie inspirowane oryginalnymi grami Bioware.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Wyciekł 7-minutowy fragment serialu "The Mandalorian", osadzonym w świecie "Gwiezdnych wojen"

Cóż, fani prawdopodobnie woleliby zobaczyć serial osadzony w czasie Starej Republiki. W końcu taka forma opowiadania historii pozwala na zdecydowanie większe rozbudowanie świata przedstawionego, niż cała nawet trylogia filmów. A jest o czym opowiadać - wspomniana era dzieje się około 4 tysięcy lat przed Bitwą o Yavin (wydarzenia z "Nowej nadziei"). Galaktyka jest targana konfliktami między Sithami a Jedi. Obydwa ugrupowania liczą tysiące członków, a między nimi dochodzi do wielkich bitew. To również okres działań wielkich Lordów Sithów - Revana i Malaka, czyli postaci znanych ze wspomnianej gry "Star Wars: Knights of the Old Republic". 

Na razie jednak nie znamy większej ilości szczegółów dotyczących nadchodzącego projektu osadzonego w czasach Starej Republiki. Najbliższą produkcją związaną z Gwiezdnymi wojnami jest serial "The Mandalorian", który zadebiutuje na Disney+ już 12 listopada 2019 roku.

Tagi: News Star Wars