„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” pojawi się w wersji z samą muzyką

Natalia Hluzow
14.03.2018 18:20
„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” pojawi się w wersji z samą muzyką Fot. materiały prasowe

Reżyser 8. części sagi „Star Wars” zdradził, że wśród materiałów dodatkowych domowego wydania „Ostatnich Jedi” pojawi się wersja filmu, z której usunięto wszystkie dźwięki poza muzyką Johna Williamsa.

Filmowa saga „Star Wars” przechodziła przez wiele etapów, miewała piękne wzloty i doświadczała bolesnych upadków. Mimo licznych zmian, przez wszystkie lata łączyło ją jedno – muzyka skomponowana przez Johna Williamsa. Od „Nowej nadziei” z 1977 roku, po „Ostatnich Jedi” w roku 2017 – każdą ścieżkę dźwiękową do filmów z głównej serii skomponował właśnie Williams.

Podczas gdy kompozytor zamierza pożegnać się z franczyzą po ostatnim filmie dotyczącym rodu Skywalkerów, w domowym wydaniu „Ostatnich Jedi” postanowiono oddać mu specjalny hołd i zaprezentować wersję filmu bez dialogów, ambientów czy efektów dźwiękowych – jedynie z samą muzyką Williamsa.

„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” – wersja z samą muzyką

O tej wyjątkowej wersji filmu poinformował fanów Rian Johnson, który na swoim Twitterze zamieścił informację o swoim ulubionym dodatku do wydania Blu-Ray i wydania cyfrowego „Ostatnich Jedi”:

Ostatni Jedi wychodzi dzisiaj w Stanach w dystrybucji cyfrowej, na blu-rayu za dwa tygodnie. Ze wszystkich dodatków specjalnych, mój ulubiony jest w pewien sposób ukryty, więc chcę go ogłosić. Jeśli zakupisz gdziekolwiek wersję online lub blu-ray, dostaniesz dostęp do wersji Ostatnich Jedi z samą muzyką.

Osoby, które będą chciały obejrzeć film w takiej wersji, będą więc musiały zakupić kopię cyfrową bądź Blu-Ray, a także posiadać specjalną aplikację Movies Anywhere App. Niestety nie zapowiada się na to, że w Polsce będzie dostępna taka możliwość. Pozostaje nam więc liczyć na uprzejmych fanów z zagranicy, którzy podzielą się fragmentami czysto muzycznej wersji filmu w mediach społecznościowych. Póki co na YouTube możemy zobaczyć (a przede wszystkim posłuchać!) zwiastun wyczyszczony z wszelkich dźwięków poza muzyką Williamsa.

Polska premiera filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” na DVD i Blu-Ray już 23 kwietnia 2018 roku. Z tej okazji możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź dystrybutora. Dla odmiany i porównania – ze wszystkimi dźwiękami.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.