Star Wars: Najlepszy droid z „Gwiezdnych wojen” [WYNIKI SONDY]

Natalia Hluzow
04.06.2018 17:27
Star Wars: Najlepszy droid z „Gwiezdnych wojen” [WYNIKI SONDY] Fot. kadr z filmu "Star Wars"

Trudno powiedzieć, że bój był zacięty, a szanse wyrównane. Niemniej, wśród wyników głosowania na najlepszego droida z „Gwiezdnych wojen” pojawiły się pewne niespodzianki.

Jeśli chodzi o czarne charaktery z „Gwiezdnych wojen”, nikt nie może równać się z Darthem Vaderem. Bywały postaci groźniejsze, bardziej nikczemne i zdecydowanie bardziej okrutne, jednak to ojciec Luke'a i Lei na zawsze pozostanie ikoną popkultury. Wyniki sondy dotyczącej najlepszego droida z serii „Star Wars” pokazują, że kwestia robotów z odległej galaktyki wygląda bardzo podobnie. Widzowie doceniają waleczną i gadatliwą L3-37 z filmu „Solo: A Star Wars Story”, szanują poczciwego C-3PO, rozczula ich pocieszny BB-8 z nowej trylogii i bawi szczery do bólu K-2SO „Rogue One”, jednak ulubieniec publiczności jest tylko jeden. I jest nim R2-D2 we własnej osobie!

r2 Fot. foto: kadr z filmu "Star Wars"

R2-D2 najlepszym robotem z „Gwiezdnych wojen”

Przyjaciel C-3PO, astromech Anakina Skywalkera, członek misji ratunkowej Obi-Wana, uczestnik najważniejszych wydarzeń w życiu Skywalkerów i jeden z najistotniejszych graczy w działaniach Ruchu Oporu, bez którego „Gwiezdne wojny” mogłyby skończyć się szybciej niż się zaczęły, a więc sławetny Artoo zdobył aż 62% głosów, stając się tym samym bezkonkurencyjnym zdobywcą pierwszego miejsca. Tą pozycją R2-D2 nikt nie jest chyba zaskoczony, niemniej, drugie miejsce może być dla wielu osób niespodzianką.

Z wynikiem zaledwie 11% głosów na 2. miejscu rankingu znalazł się K-2SO, bohater filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”. Natomiast dopiero na 3. miejscu uplasowali się ex-aequo Threepio i BB-8, zdobywając po 9% głosów. 

Najmniejszą popularnością i sympatią cieszą się natomiast: towarzyszka Obi-Wana, czyli R4-P17, oraz łowca nagród IG-88. Na obydwie postaci zagłosowało jedynie po 1% uczestników sondy. 

Pełną listę wyników w plebiscycie na najlepszego droida z „Gwiezdnych wojen” możecie zobaczyć poniżej:

najlepszy droid wyniki Fot. foto: screen ze strony antyradio.pl
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.