09.01.2018 13:40

Kapitan Kirk kuszony przez Ciemną Stronę Mocy w wideo łączącym uniwersa „Star Wars” i „Star Trek”

Co by było, gdyby rycerze Jedi i Sithowie spotkali się z załogą USS Enterprise? Twórcy z YouTube mają odpowiedź na to pytanie.

Kapitan Kirk kuszony przez Ciemną Stronę Mocy w wideo łączącym uniwersa „Star Wars” i „Star Trek”
foto: kadry z wideo

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce załoga statku kosmicznego Enterprise przemierza międzygwiezdne szlaki, by badać obce światy, odkrywać nowe formy życia i nieznane cywilizacje. Aby śmiało dotrzeć tam, gdzie nikt jeszcze nie dotarł.” Tak zapewne brzmiałoby wprowadzenie do każdej części serii, gdyby dwie największe filmowe franczyzy połączyły siły i stworzyły wspólne uniwersum dla bohaterów „Star Wars” i „Star Trek”.

Twórcy kanału YouTube stryder HD nie tylko wyobrazili sobie taką sytuację, ale poszli o krok dalej i zmontowali wideo, które ukazuje, jak mógłby wyglądać zwiastun crossovera „Gwiezdnych wojen” ze „Star Trekiem”:

W wizji twórców powyższego wideo, kapitan Kirk jest nowym wybrańcem Mocy, który niczym Luke Skywalker, jego ojciec Anakin czy Rey lub Kylo Ren musi zdecydować, po której stronie chce stanąć. Kuszony przez samego Dartha Vadera i ostrzegany przez Obi Wana staje przed decyzją, którą w „Ostatnich Jedi” musiała podjąć Rey. Czy poddać się pokusie rządzenia galaktyką i przejść na Ciemną Stronę Mocy, czy sprzeciwić się i z nią walczyć? Co wybierze Kirk? Tego dowiemy się już… nigdy. Jest bowiem bardzo mało prawdopodobne, by kiedykolwiek producenci tych dwóch kur znoszących złote jajka zdecydowali się działać wspólnie. Choć z drugiej strony, patrząc na to, jak Disney zagarnia kolejne filmowe serie, wszystko wydaje się być możliwe…

Natalia Hluzow
Tagi: Star Trek Star Wars