11.05.2018 17:11

„Star Wars” serial aktorski: Jon Favreau potwierdził czas akcji

Reżyser „Iron Mana”, „Księgi Dżungli” i nowego „Króla Lwa” zdradził, w jakim momencie na linii czasowej „Star Wars” zostanie umiejscowiona akcja jego serialu.

Jon Favreau
foto: Rob Latour/BEI/REX/Shutterstock/EAST NEWS

W lutym 2018 szef Disneya Bob Iger ogłosił, że trwają prace nad kilkoma serialami aktorskimi „Star Wars”, które znajdą się wśród pionierskich tytułów platformy streamingowej Disneya. Reżyserem pierwszego z nich został Jon Favreau odpowiedzialny m.in. za 2 części „Iron Mana” oraz „Księgę Dżungli”. Dotychczas była to jedyna informacja, jaką fani otrzymali o nadchodzącym serialu - aż do oficjalnej premiery „Solo: A Star Wars Story”, podczas której Favreau podzielił się pierwszymi informacjami na temat serialu osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Aktorski serial „Star Wars” - kiedy będzie toczyła się akcja?

Jon Favreau był jednym z gości premiery filmu o młodym Hanie Solo jako aktor, który wciela się w postać Rio Duranta. Jednak to nie jego rola w „Solo”, lecz plany związane z aktorskim serialem „Star Wars” budziły największe zainteresowanie dziennikarzy. 

Przedstawiciel portalu Nerdist zapytał filmowca o szczegóły produkcji i ku zaskoczeniu usłyszał parę ciekawych informacji, którymi portal podzielił się na swoim Twitterze:

"

Ekskluzywnie: Jon Favreau potwierdził, że aktorski serial Star Wars będzie toczył się 7 lat po Bitwie o Endor pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. Będzie obejmował samych nowych bohaterów i korzystał z najnowszej technologii, tak jak Księga dżungli.  "

Wypowiedź Favreau zasmuciła pewnie fanów, którzy spodziewali się zobaczyć w serialu uwielbiane postaci z nowej trylogii „Star Wars”. Jej plusem jest jednak to, że przestrzeń czasowa pomiędzy oryginalną a nową trylogią zaczyna się zapełniać i że będziemy mieli okazję zobaczyć na ekranie losy rebeliantów bezpośrednio po tym, jak pokonali Imperium oraz wszystko to, co doprowadziło do strącenia ich ze zwycięskiej pozycji przez Najwyższy Porządek.

W podobnym okresie w dziejach odległej galaktyki będzie toczyła się również akcja innego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen” - animowany „Star Wars: Resistance” inspirowany anime i II wojną światową.

Data premiery aktorskiego serialu „Star Wars” nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow
Tagi: News Disney Star Wars