„Star Wars” serial aktorski: Jon Favreau potwierdził czas akcji

Natalia Hluzow
11.05.2018 17:11
Jon Favreau|undefined Fot. Rob Latour/BEI/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Reżyser „Iron Mana”, „Księgi Dżungli” i nowego „Króla Lwa” zdradził, w jakim momencie na linii czasowej „Star Wars” zostanie umiejscowiona akcja jego serialu.

W lutym 2018 szef Disneya Bob Iger ogłosił, że trwają prace nad kilkoma serialami aktorskimi „Star Wars”, które znajdą się wśród pionierskich tytułów platformy streamingowej Disneya. Reżyserem pierwszego z nich został Jon Favreau odpowiedzialny m.in. za 2 części „Iron Mana” oraz „Księgę Dżungli”. Dotychczas była to jedyna informacja, jaką fani otrzymali o nadchodzącym serialu - aż do oficjalnej premiery „Solo: A Star Wars Story”, podczas której Favreau podzielił się pierwszymi informacjami na temat serialu osadzonego w świecie „Gwiezdnych wojen”.

Aktorski serial „Star Wars” - kiedy będzie toczyła się akcja?

Jon Favreau był jednym z gości premiery filmu o młodym Hanie Solo jako aktor, który wciela się w postać Rio Duranta. Jednak to nie jego rola w „Solo”, lecz plany związane z aktorskim serialem „Star Wars” budziły największe zainteresowanie dziennikarzy. 

Przedstawiciel portalu Nerdist zapytał filmowca o szczegóły produkcji i ku zaskoczeniu usłyszał parę ciekawych informacji, którymi portal podzielił się na swoim Twitterze:

Ekskluzywnie: Jon Favreau potwierdził, że aktorski serial Star Wars będzie toczył się 7 lat po Bitwie o Endor pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. Będzie obejmował samych nowych bohaterów i korzystał z najnowszej technologii, tak jak Księga dżungli. 

Wypowiedź Favreau zasmuciła pewnie fanów, którzy spodziewali się zobaczyć w serialu uwielbiane postaci z nowej trylogii „Star Wars”. Jej plusem jest jednak to, że przestrzeń czasowa pomiędzy oryginalną a nową trylogią zaczyna się zapełniać i że będziemy mieli okazję zobaczyć na ekranie losy rebeliantów bezpośrednio po tym, jak pokonali Imperium oraz wszystko to, co doprowadziło do strącenia ich ze zwycięskiej pozycji przez Najwyższy Porządek.

W podobnym okresie w dziejach odległej galaktyki będzie toczyła się również akcja innego serialu ze świata „Gwiezdnych wojen” - animowany „Star Wars: Resistance” inspirowany anime i II wojną światową.

Data premiery aktorskiego serialu „Star Wars” nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.