Twórcy „Gry o tron” napiszą i wyprodukują nową serię „Star Wars”

Natalia Hluzow
08.02.2018 10:02
Twórcy „Gry o tron” napiszą i wyprodukują nową serię  „Star Wars” Fot. materiały prasowe ze strony starwars.com

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy najpopularniejszego serialu dzisiejszych czasów, dołączą do grona twórców „Gwiezdnych wojen”.

„Gra o tron” chyli się ku końcowi, więc jej wielokrotnie nagradzani twórcy, scenarzyści, producenci i reżyserzy (wszystko w dwóch osobach) potrzebowali nowego, godnego zajęcia. Dlatego też David Benioff i D.B. Weiss już niebawem opuszczą Westeros i przeniosą się do odległej galaktyki.

David Benioff i D.B. Weiss o nowym wyzwaniu

Wiadomość została ogłoszona we wtorek, 6 lutego 2018, na oficjalnej stronie Star Wars. Seria Benioffa i Weissa ma być odrębnym bytem, niezwiązanym z sagą Skywalkerów ani nową trylogią przygotowywaną przez Riana Johnsona - scenarzystę i reżysera „Ostatnich Jedi”. Twórcy jednego z największych telewizyjnych fenomenów są bardzo podekscytowani możliwością pracy przy jeszcze większym hicie uwielbianym przez pokolenia. Jak napisali w oświadczeniu:

Latem 1977 roku podróżowaliśmy do odległej galaktyki i od tamtego czasu marzyliśmy o tej chwili. Czujemy się zaszczyceni tą możliwością, nieco przerażeni odpowiedzialnością i niezwykle podekscytowani, by zacząć od razu, kiedy tylko finałowy sezon „Gry o tron” będzie gotowy.

W podobnym tonie wypowiedziała się prezes Lucasfilm, Kathleen Kennedy:

David i Dan są jednymi z najlepszych scenarzystów dzisiejszych czasów. Ich umiejętność budowania złożonych psychologicznie postaci, głębokich historii i bogatych mitologii bez wątpienia będzie przełomem i odważnie popchnie „Star Wars” w stronę, którą według mnie będzie niezwykle ekscytująca.

Nowa seria „Star Wars” jak „Gra o tron”?

Nieznane są jeszcze żadne szczegóły nowych produkcji spod znaku „Star Wars”, jednak trudno nie zgodzić się ze słowami Kennedy na temat nowej jakości, jaką Benioff i Weiss mogą wnieść do „Gwiezdnych wojen”. Jak wiadomo, twórcy „Gry o tron” są nie tylko mistrzami zwrotów akcji, złożonych historii i bohaterów, ale także nie stronią od dosłownego ukazywania seksu i przemocy. Czyżby więc uwielbiana od lat seria, nad którą od jakiegoś czasu czuwa Disney, miała faktycznie wypłynąć na nieznane wody i stać się produkcją bardziej dla dorosłych? Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Nie podano też dat rozpoczęcia produkcji ani tym bardziej czasu premiery nowych filmów. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.