08.02.2018 10:02

Twórcy „Gry o tron” napiszą i wyprodukują nową serię „Star Wars”

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy najpopularniejszego serialu dzisiejszych czasów, dołączą do grona twórców „Gwiezdnych wojen”.

Twórcy „Gry o tron” napiszą i wyprodukują nową serię  „Star Wars”
foto: materiały prasowe ze strony starwars.com

„Gra o tron” chyli się ku końcowi, więc jej wielokrotnie nagradzani twórcy, scenarzyści, producenci i reżyserzy (wszystko w dwóch osobach) potrzebowali nowego, godnego zajęcia. Dlatego też David Benioff i D.B. Weiss już niebawem opuszczą Westeros i przeniosą się do odległej galaktyki.

David Benioff i D.B. Weiss o nowym wyzwaniu

Wiadomość została ogłoszona we wtorek, 6 lutego 2018, na oficjalnej stronie Star Wars. Seria Benioffa i Weissa ma być odrębnym bytem, niezwiązanym z sagą Skywalkerów ani nową trylogią przygotowywaną przez Riana Johnsona - scenarzystę i reżysera „Ostatnich Jedi”. Twórcy jednego z największych telewizyjnych fenomenów są bardzo podekscytowani możliwością pracy przy jeszcze większym hicie uwielbianym przez pokolenia. Jak napisali w oświadczeniu:

"

Latem 1977 roku podróżowaliśmy do odległej galaktyki i od tamtego czasu marzyliśmy o tej chwili. Czujemy się zaszczyceni tą możliwością, nieco przerażeni odpowiedzialnością i niezwykle podekscytowani, by zacząć od razu, kiedy tylko finałowy sezon „Gry o tron” będzie gotowy. "

W podobnym tonie wypowiedziała się prezes Lucasfilm, Kathleen Kennedy:

"

David i Dan są jednymi z najlepszych scenarzystów dzisiejszych czasów. Ich umiejętność budowania złożonych psychologicznie postaci, głębokich historii i bogatych mitologii bez wątpienia będzie przełomem i odważnie popchnie „Star Wars” w stronę, którą według mnie będzie niezwykle ekscytująca. "

Nowa seria „Star Wars” jak „Gra o tron”?

Nieznane są jeszcze żadne szczegóły nowych produkcji spod znaku „Star Wars”, jednak trudno nie zgodzić się ze słowami Kennedy na temat nowej jakości, jaką Benioff i Weiss mogą wnieść do „Gwiezdnych wojen”. Jak wiadomo, twórcy „Gry o tron” są nie tylko mistrzami zwrotów akcji, złożonych historii i bohaterów, ale także nie stronią od dosłownego ukazywania seksu i przemocy. Czyżby więc uwielbiana od lat seria, nad którą od jakiegoś czasu czuwa Disney, miała faktycznie wypłynąć na nieznane wody i stać się produkcją bardziej dla dorosłych? Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Nie podano też dat rozpoczęcia produkcji ani tym bardziej czasu premiery nowych filmów. 

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars Gra o tron News