Stephen King poleca: co obejrzeć w tegoroczne "Halloween"? Ma konkretnych faworytów!

24.10.2019 12:03
Stephen King poleca: co obejrzeć w tegoroczne "Halloween"? Ma konkretnych faworytów! Fot. AP/East News

Zbliża się Halloween, a wy nie wiecie jaki horror obejrzeć? Mistrz grozy przychodzi wam z pomocą! Oto polecanki Stephena Kinga.

Do Halloween pozostało zaledwie kilka dni. Jak co roku, miłośnicy grozy głowią się po jaki horror sięgnąć. A któż w tej kwestii mógłby posłużyć lepszą radą, niż mistrz grozy we własnej osobie?

Stephen King poleca: co obejrzeć w tegoroczne "Halloween"?

Stephen King postanowił przyjść z pomocą tym, którzy nie mogą się zdecydować, jaki horror obejrzeć w tegoroczne Halloween. Autor takich przebojów, jak "Lśnienie", "To", "Smętarz dla zwierzaków" i całej rzeszy innych powieści grozy, przedstawił swoje halloweenowe typy zarówno dla fanów filmów, jak i seriali.

Pierwszym tytułem wymienionym przez Stephena Kinga jest "Marianne". Ten francuski serial Netfliksa opowiada historię pisarki, która odkrywa, że jej powieści zaczynają mieć odbicie w rzeczywistości. W związku z tym postanawia powrócić do rodzinnego miasteczka, by spotkać tytułową Marianne. To właśnie ona prześladowała bohaterkę w przeszłości i posłużyła za inspirację do jej twórczości.

Mistrz grozy pisanej zwrócił uwagę na podobieństwo "Marianne" do własnej twórczości. Określił także serial mianem "Stranger Things" dla dorosłych.

Uwielbiam nową produkcję Netfliksa - "Marianne". To francuski serial i jest bardzo, naprawdę bardzo przerażający. Jest w tym coś z klimatu "Stranger Things", jak również z klimatu Stephena Kinga.

Przeczytaj także

Następnie Stephen King wskazał film, który jest - jego zdaniem - absolutnym must watchem dla każdego horrormaniaka. Mowa o najnowszej wersji "Laleczki Chucky", która ukazała się latem tego roku.

Nie poszedłem na to do kina, bo uznałem, że to zapewne kolejny odgrzewany sequel. Mark Hamill udziela tu głosu Chucky'emu. Ku*ewsko podobał mi się ten film. W trakcie seansu na przemian śmiałem się i płakałem. Każdy w tym filmie odwalił kawał świetnej roboty. To naprawdę mądry scenariusz z wieloma zabawnymi scenami. Jest też makabryczny jak cholera.

Do wypowiedzi Kinga odniósł się Mark Hamill. Aktor, za pośrednictwem Twittera rzecz jasna, wyraził jak bardzo schlebiają mu słowa uznania z ust kogoś tak wielkiego w gatunku horroru.

Jako wielki fanatyk Stephena Kinga, jestem niewymownie wstrząśnięty będąc częścią czegoś, co tak mu się spodobało! Myślicie, że jego cytat posłużyłby za dobry pomysł na tatuaż?

Przeczytaj także

Ostatnim tytułem wymienionym przez Stephena Kinga jest książka autorstwa Leigh Bardugo. "Ninth House" to mroczna opowieść o tajemnicach skrywanych przez sekretne stowarzyszenia Uniwersytetu Yale, którą słynny pisarz opisał słowami:

To jak "Harry Potter" tyle, że dla dorosłych. Taką książkę czytasz i myślisz: jest przerażająca, jest mądra, jest pomysłowa i masz nadzieję na więcej.

Przeczytaj także

A wy, co zamierzacie obejrzeć w tegoroczne Halloween? Jeśli już zapoznaliście się z tytułami wymienionymi przez Stephena Kinga, odsyłamy was do artykułów naszego autorstwa. Na naszej stronie znajdziecie między innymi zestawienia kultowych horrorów, które znać powinien absolutnie każdy; filmów grozy z akcją osadzoną w noc Halloween oraz zbiorczą listę reprezentantów różnych podgatunków horroru. Z pewnością znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

Zobacz też: Jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.