Stephen King wypowiedział się na temat kontynuacji "Lśnienia". Co pisarz chciał zobaczyć na wielkim ekranie?

16.10.2019 11:07
Stephen King wypowiedział się na temat kontynuacji "Lśnienia". Co pisarz chciał zobaczyć na wielkim ekranie? Fot. . MediaPunch/REX Shutterstock/EAST NEWS

"Doktor Sen" to ekranizacja powieści Stephena Kinga, która została wydana w 2013 roku. Powieść jest kontynuacją kultowego "Lśnienia" wydanego w 1977 roku.

"Lśnienie" to powieść autorstwa Stephena Kinga, która została wydana w 1977 roku. Książka opowiada o pisarzu, który razem z żoną i synem przeprowadza się na zimę do hotelu Panorama. Główny bohater, Jack Torrance dostaje tam pracę jako dozorca. Jego dziecko, Danny ma zdolności parapsychiczne, dzięki którym widzi makabryczne rzeczy, które działy się przed laty w hotelu. "Doktor Sen" jest kontynuacją "Lśnienia" i skupia się na dalszych losach Danny'ego.

Stephen King wypowiedział się na temat kontynuacji "Lśnienia"

"Lśnienie" zostało dwukrotnie zekranizowane. Pierwsza adaptacja powieści powstała w 1980 roku, a za film był odpowiedzialny Stanley Kubrick. Produkcja nie przypadła jednak do gustu autorowi książki więc postanowiono stworzyć kolejną adaptację, która powstala w 1997 roku. Scenariusz do tej wersji został napisany przez Stephena Kinga. W końcu po 6 latach od wydania powieści "Doktor Sen" do kin trafi film, który przedstawi dalsze losy Danny'ego.

Przeczytaj także

Stephen King wyjaśnił, co było powodem do napisania kontynuacji "Lśnienia". Jak podaje Cinema Blend, Mistrz Grozy chciał pokazać, jak potoczą się dalsze losy Danny'ego:

Zawsze zastanawiałem się, co się stało z Dannym, kiedy już dorósł i czułem, że powinienem opowiedzieć tę historię... Jedną z rzeczy, które chciałem zobaczyć był mężczyzna, który jest zmęczony życiem. Człowiek nie może dojść do siebie dopóki nie dotknie dna. To właśnie chciałem zobaczyć w Dannym na wielkim ekranie.

Filmowy "Doktor Sen" opowie o Dannym, który w końcu odnalazł w życiu spokój. Jednak w życiu dorosłego już mężczyzny pojawi się nastoletnia Abra. Dziewczynka ma podobne zdolności, co główny bohater. Od teraz za postaciami będzie podążać tajemnicza organizacja Węzeł, na czele której stoi Rose Kapelusz. Premiera filmu odbędzie się 8 listopada 2019 roku.

Zobacz także: "Doktor Sen" doczekał się finałowego zwiastuna. Twórcy twierdzą, że "świat znów będzie lśnił"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.