04.08.2016 09:49

Steven Seagal stanie ponad prawem

Kochaliście, gdy Nico Toscani kilkoma kopniakami kładł na ziemię bandę oprychów? Będziecie to mogli przeżyć jeszcze raz.

Steven Seagal stanie ponad prawem
foto: kadr z filmu

Jeden z największych herosów kina kopanego, niekwestionowany mistrz akcyjniaków i sensacyjniaków niższej klasy. Steven Seagal już rzadziej pojawia się na ekranie, ale zawsze możemy być pewni, że danego roku otrzymamy przynajmniej jeden tytuł z jego udziałem. Nowym projektem, przy którym pracuje aktor jest „Nico - ponad prawem 2”.

Obraz w reżyserii Andrewa Davisa z 1988 roku opowiadał o wyrzuconym z policji stróżu prawa prowadzącym prywatne śledztwo w sprawie nielegalnej organizacji. Produkcją sequela zajmie się studio gwiazdora, Steamroller Productions. Informację o planach dotyczących nakręcenia filmu podał Richard Woodie Mister ze wspomnianej firmy producenckiej:

"

Steven i ja pracujemy nad „Ponad prawem 2” - Nico powrócił z zemstą. "

O „Nico - ponad prawem 2” poinformował również sam aktor, który wróci do tytułowej roli:

W oryginale na ekranie oprócz Seagala pojawili się też Pam Grier oraz Sharon Stone, czy też Henry Silva. Nie wiadomo czy ktokolwiek z wymienionych aktorów powróci po blisko 30 latach do swojej roli. Sam projekt jest dopiero we wczesnej fazie produkcji - tym samym nie wiemy kiedy miałby być gotowy, ani o czym tym razem będzie opowiadać fabuła.

Dla tych, których ominęła złota era VHS-ów, przedstawiamy zwiastun kultowego dzieła kina kopanego lat 80.:

W maju 2015 roku ogłoszono, że Steven Seagal wystąpi w filmie „End of a Gun”. Reżyserem został Keoni Waxman, z którym aktor pracuje od wielu lat. Od ponad roku nie otrzymaliśmy nowych informacji na temat projektu mającego opowiadać o byłym agencie ATF, który na parkingu widzi atakowaną kobietę. Ratując ją jednocześnie pozbawia życia napastnika. Przez to grozi mu śledztwo o zabójstwo. Zostaje zmuszony do tego, aby pomóc ukraść kobiecie 2 miliony dolarów, aby zapewnić sobie wolność. To jednak prowadzi do jeszcze większych tarapatów.

Fani Stevena Seagala nie mają jednak na co narzekać, tylko 2016 rok przyniósł takie obrazy z udziałem aktora, jak „Snajper: Reguły wojny” czy „Code of Honor”.

Cieszycie się, że powstanie „Nico - ponad prawem 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Steven Seagal