22.01.2018 12:55

Steven Spielberg jest narratorem nowego zwiastuna „Ready Player One”

Nowy zwiastun skupia się na narodzinach pomysłu na film i o współpracy między reżyserem filmu, Stevenem Spielbergiem a jego scenarzystą, Ernestem Clinem.

Steven Spielberg jest narratorem nowego zwiastuna „Ready Player One”
foto: kadr z wideo

Nowy materiał promocyjny zaczyna się od wybranych klipów z największych dzieł reżysera - widzimy sceny z „Parku Jurajskiego”, „Szczęk”, „E.T.”, czy „Indiany Jonesa i Arki Przymierza”. Początkowe sekundy zwiastuna są okraszone narracją scenarzysty „Ready Player One”, Ernesta Cline'a, który opowiada o tym, że wychował się na oglądaniu filmów legendarnego reżysera.

Następnie przenosimy się do czasów współczesnych i widzimy samego Spielberga na scenie Comic Con w San Diego, gdzie po raz pierwszy zapowiedziano film „Ready Player One”:

Kiedy premiera filmu „Ready Player One”?

Jak sam tłumaczy Cline, jego dzieciństwo było wypełnione pochłanianiem filmów Spielberga, bez których prawdopodobnie nie zajmowałby się zawodowo pracą w świecie kina:

"

Nie mógłbym napisać „Ready Player One”, jeśli moja dieta jako dziecko nie składała się z filmów Spielberga. To byłaby całkowicie inna historia, być może nawet nigdy by nie powstała. Jego dokonania są wplecione w moje życie. Wszyscy, którzy tworzą filmy, marzą o tym by z nim pracować. Dla mnie to spełnienie najskrytszych marzeń.  "

Sam reżyser był pod ogromnym wrażeniem scenariusza kiedy skończył czytać „Ready Player One”. Według niego, to była „najwspanialsza historia o przyszłości, a jednocześnie przeszłości, jaką kiedykolwiek czytał”. Spielberg następnie zaczął tłumaczyć, jak wyglądała praca z Clinem:

"

Byłem bardzo ostrożny podczas kolaboracji z Erniem. Był ze mną cały czas, by pomóc w zrozumieniu tego gęstego lasu, jakim jest jego bujna wyobraźnia. Świat OASIS jest ogromnym pudełkiem z zabawkami, w którym możliwości istnieją tak daleko, jak tylko widzi ludzkie oko. Ernest Cline jest wizjonerem i myślę, że zobaczył przyszłość szybciej, niż ktokolwiek z nas mógł chociażby sobie wyobrazić. "

„Ready Player One” opowie o świecie przyszłości, w którym przeludnienie spowodowało ogromną biedę. Na ratunek przed depresyjną rzeczywistością rusza James Halliday (Mark Rylance), który tworzy system OASIS, wirtualną rzeczywistość, w której ludzie mogą być kim tylko chcą. Na łożu śmierci, miliarder postanawia, że odda swoją fortunę osobie, która znajdzie w OASIS ukrytego „easter egga”. Na poszukiwania wyrusza nastoletni Wade Watts (Tye Sheridan), który chce odmienić swoje życie dzięki pieniądzom Hallidaya.

Nowy film Stevena Spielberga „Ready Player One” zadebiutuje w polskich kinach 6 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Ready player one