„Stranger Things” jako 8-bitowa gra

Robert Skowronski
08.08.2016 13:33
„Stranger Things” jako 8-bitowa gra Fot. kadr z wideo

Gdy dany film lub serial okazuje się hitem powstaje całe mnóstwo gadżetów wykorzystujących tę popularność. Tworzone są również gry komputerowe. Jak wyglądałaby taka zrobiona na podstawie „Stranger Things”?

Skoro sama produkcja nawiązuje do estetyki lat 80., jak i czerpie całymi garściami z dokonań wymienionej dekady, to złożony z pikseli tytuł także powinien wyglądać jak z tamtej dekady. Grafika 2D z poruszaniem się wzdłuż ekranu, nieskomplikowany mechanizm rozgrywki i 8-biotwa muzyka. Nostalgiczny ukłon do czasów, kiedy Prince of Persia, Final Fantasy czy Contra były prawdziwymi przebojami.

Na przedstawionym poniżej wideo mamy do czynienia ze streszczeniem „Stranger Things” w 8-bitowej konwencji ze świata elektronicznej rozrywki. Odhaczane są kolejne kluczowe momenty dla fabuły serialu. Ukazano je jednak jako zadania do wykonania dla gracza. Przechodzimy przez kolejne „poziomy”, a scenariusz posuwa się do przodu. 

Po drodze musimy też uderzać w klawisze przy walce z monstrum z nie naszego świata, czy aby szybciej pedałować na rowerze uciekając przed rządowymi agentami. Pojawiają się też fragmenty, w których wymagane jest wciśnięcie odpowiedniego klawisza, aby pokonać daną przeszkodę lub przeciwnika.

Zobaczcie jak wyglądałby serial „Stranger Things”, gdyby był grą komputerową. Niestety wideo nie jest interaktywne, więc możemy sobie tylko wyobrazić jakie mielibyśmy rumieńce na twarzy wywołane przez emocje związane z rozgrywką:

Serial „Stranger Things” okazał się dla Netflixa strzałem w dziesiątkę zdobywając przychylność krytyki i widzów. Niewiele jednak brakowało, a pomysł braci Duffer nigdy nie doczekałby się przeniesienia na ekran.

Teraz twórcy zaczynają się powoli dzielić pomysłami na 2. sezon „Stranger Things”. Produkcja nie dostała jeszcze oficjalnie zielonego światła, jednak jak wyznał szef Netflixa, Reed Hastings:

Bylibyśmy głupi, gdybyśmy nie zdecydowali się się na 2. serię. Jeżeli zajrzy się do serwisu IMDB, to obecnie najpopularniejszym serialem jest właśnie „Stranger Things”. „Breaking Bad” było o tym, jak dobry gość przechodzi na ciemną stronę dla dobra swojej rodziny. Winona Ryder szaleje szukając swojego syna. To w połączeniu z tą stroną lat 80. jest rzeczą, której wcześniej nie dało się zobaczyć. Chcemy, żeby 2. sezon był trochę inny, może trochę mroczniejszy, ale żeby dalej zachował przynoszenie zabawy.

Zagralibyście w 8-bitowe „Stranger Things”? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.