09.07.2018 12:09

„Stranger Things” spotyka „Kod da Vinci”. Zobacz filmowy zwiastun książki „Secret Scouts and the Lost Leonardo”

Grupa dzieciaków odkrywa zaginiony notatnik Leonardo da Vinci, w którym tkwi tajemnica podróży w czasie. Co jeszcze zdradza zwiastun serii „Secret Scouts and the Lost Leonardo”?

Secret Scouts and the Lost Leonardo
foto: materiały promocyjne

Leonardo da Vinci to jedna z najsłynniejszych postaci renesansu. Nie tylko ze względu na dzieła sztuki, które po sobie pozostawił, ale również dzięki dużemu wkładowi w naukę. Geniusz artysty wykraczał daleko poza przełom XV i XVI wieku. Nic dziwnego, że przypisuje mu się niekiedy cechy postaci rodem z filmów science fiction. W sieci pojawił się zwiastun nowej serii książek przygodowych dla młodzieży zatytułowanej „Secret Scouts and the Lost Leonardo”, w której czwórka dzieciaków cofa się w czasie do renesansowej Florencji, by rozwikłać tajemniczą zagadkę. 

„Secret Scouts and the Lost Leonardo” - zwiastun książki

Niech nie zwiedzie Was filmowa forma zapowiedzi serii autorstwa pisarzy znanych jedynie jako Mr. i Mrs. Kind. Wydawca postanowił wykorzystać popularność serialu „Stranger Things” i stworzył trailer, który ma zachęcić do czytania nawet tych odbiorców, którzy wolą gapić się w ekran telewizora, komputera czy urządzenia mobilnego. Zresztą przekonajcie się sami:

Głównymi bohaterami książki są Tom, Lisa, Sophie i Jack. Zupełnym przypadkiem odkrywają ukryte zapiski Leonardo da Vinci, które są pełne rysunków, notatek i skomplikowanych obliczeń. Okazuje się, że manuskrypt jest jednym z najcenniejszych artefaktów świata. Dzieciaki stają przed trudnym wyborem - sprzedać notatki, czy rozszyfrować to, co zakodował da Vinci? Chłopcy początkowo chcą zarobić na znalezisku, ale siostry sprzeciwiają się i wspólnie zaczynają rozwikływać szyfry zastosowane przez włoskiego geniusza. Okazuje się, że zapiski to instrukcja stworzenia... wehikułu czasu

Grupa cofa się w czasie i przestrzeni o kilkaset lat i spotyka mistrza we własnej osobie. W „Secret Scouts and the Lost Leonardo” dowiemy się między innymi, kim w rzeczywistości jest tajemnicza kobieta, pozująca malarzowi do obrazu „Mona Lisa” - jednego z najsłynniejszych portretów świata.

Chociaż mogłoby się wydawać, że temat Leonardo da Vinci został wyeksploatowany przez Dana Browna, wygląda na to, że renesansowy mistrz nigdy się nie znudzi. Czy jeśli książka o grupie rodem z „Goonies” odniesie sukces, powstanie film podobny do „Kodu da Vinci”? Zwiastun już jest.

 Anglojęzyczna premiera pierwszej części serii „Secret Scouts and the Lost Leonardo” odbędzie się 23 października 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy książka trafi na polski rynek.

Co sądzisz o zwiastunie książki „Secret Scouts and the Lost Leonardo”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Stranger Things Goonies