01.10.2019 11:16

"Strażnicy Galaktyki 3": James Gunn zdradził, kiedy rozpocznie pracę nad filmem Marvela

James Gunn potwierdził, kiedy ruszą zdjęcia do filmu "Strażnicy Galaktyki 3". Fani Marvela będą musieli poczekać. Reżyser najpierw zajmie się "Suicide Squad 2".

Strażnicy Galaktyki 3
foto: kadr z filmu Strażnicy Galaktyki 3

Ostatnie spotkanie ze Strażnikami Galaktyki miało miejsce w filmie "Avengers: Endgame". Wcześniej kosmiczny herosi wystąpili w drugiej części solowej serii w 2017 roku. Fani produkcji Jamesa Gunna czekają z niecierpliwością na kontynuację. Niestety premiera opóźniła się z powodu kontrowersji wokół reżysera, który finalnie przeszedł do konkurencji. Po kilku miesiącach powrócił do Marvel Studios, ale zaczął już pracę nad "Suicide Squad 2". Kiedy ruszy produkcja "Strażników Galaktyki 3"?

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy ruszą zdjęcia do filmu?

W 2018 roku na fanów "Strażników Galaktyki" padł blady strach. Szefowie Disneya postanowili zwolnić Jamesa Gunna za obraźliwe komentarze sprzed lat, które filmowiec zamieścił na Twitterze. Ten fakt wykorzystali przedstawiciele Warner Bros., którzy zaproponowali reżyserowi pracę nad kontynuacją "Suicide Squad". Na szczęście po kilku miesiącach Gunn wrócił do Marvela, by pracować nad trzecią częścią "Strażników Galaktyki".

James Gunn
James Gunn
Przeczytaj także James Gunn jednak wyreżyseruje "Strażników Galaktyki 3". Co z "Suicide Squadem 2"?

Gunn wrzucił na swojego Instagrama prezent, który otrzymał od pracowników Marvel Studios. Chodzi o album wyklejony zdjęciami pochodzącymi z planu "Strażników Galaktyki". Oprócz zdjęć reżyser zamieścił osobisty wpis, w którym wspomina pracę nad historią o obrońcach kosmos oraz wspomina o fanach Marvela i DC.

"

Ruszyliśmy z produkcją "Suicide Squad". Otrzymałem prawdopodobnie najfajniejszy i najsłodszy prezent z tej okazji. Była też kartka od Kevina, Lou, Victorii, Mary i Jonathana z Marvel Studios. Zrobili ten niesamowity album pokazujący naszą dotychczasową przygodę ze "Strażnikami Galaktyki". To gruby tomik naładowany wspomnieniami, które sprawiają, że się wzruszam. Jak mówiłem nie raz, koniec końców fani Marvela i DC mają więcej wspólnego, niż ich różni. Obecnie, jak zresztą przez większą część mojego życia należę do obu tych grup. Może jedno wydawnictwo lubicie bardziej od drugiego, nie ma sprawy, ale nie oznacza to, że nie możecie cieszyć się z innymi albo że musicie ich niszczyć. Wiem, że moi partnerzy zarówno w Marvelu, jak i DC wierzą, że dobro jednego studia, działa na korzyść całości: codziennie pobudzają się nawzajem do działania, dając pocieszającą, spektakularną i innowacyjną rozrywkę, która przyciąga widzów z całego świata do filmów osadzonych lub zainspirowanych dzięki komiksowi. 

Naprzód drużyno/y! "

Wpis stał się pretekstem do zadawania pytań na temat kontynuacji "Suicide Squad" i nowej części "Strażników Galaktyki". Jeden z fanów zapytał Gunna, czy to prawda, że zdjęcia do trzeciej odsłony kosmicznych przygód superbohaterskiej drużyny Marvela ruszą dopiero po skończeniu zdjęć do filmu DC. Filmowiec wypowiedział się w tej kwestii.

"

Masz rację, ale nie zacznę trzeciej części, dopóki nie skończę montować "Suicide Squad", a nie kręcić na planie. "

Fani, obsada i Marvel Studios będą musieli więc jeszcze trochę poczekać na powrót Gunna. Zdjęcia do nowych "Strażników Galaktyki" rozpoczną się w zasadzie dopiero po zakończeniu prac nad "Suicide Squad". Na razie nie zaczęto jeszcze kręcić nowej odsłony historii o zreformowanych kryminalistach.

Co robimy w ukryciu?
Co robimy w ukryciu?
Przeczytaj także Taika Waititi dołączył do obsady "Suicide Squad 2". Kogo zagra?

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Wygląda więc na to, że produkcja "Strażników Galaktyki 3" ruszy mniej więcej w połowie 2021 roku, ponieważ "Suicide Squad 2" trafi do kin 6 sierpnia 2021. Gunn będzie musiał działać bardzo sprawnie, ponieważ wyznaczono już datę premiery na lato 2022, co oznacza, że zdjęcia powinny zostać zakończone na początku 2021.

Strażnicy Galaktyki 2
Strażnicy Galaktyki 2
Przeczytaj także Dave Bautista wyśmiał ćwiczenia Chrisa Pratta. Zamiast schudnąć, przytył

Zobacz też: "Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

Tagi: News Suicide Squad Strażnicy Galaktyki Marvel James Gunn