„Strażnicy Galaktyki 3” z opóźnioną datą premiery? Wstrzymano prace nad filmem

Kamil Kacperski
27.08.2018 13:17
„Strażnicy Galaktyki 3” z opóźnioną datą premiery? Wstrzymano prace nad filmem Fot. materiały prasowe

Zwolnienie Jamesa Gunna niesie swoje konsekwencje - według informacji z zagranicznych mediów, Disney został zmuszony do wstrzymania prac nad filmem i w rezultacie również do przełożenia premiery produkcji o superbohaterskiej drużynie.

Informacja o tym, że James Gunn został zwolniony z roli reżysera nadchodzącej odsłony „Strażników Galaktyki” wywołała niemałą dyskusję wśród fanów MCU. Niektórzy twierdzili, że Disney zrobił dobrze pozbywając się ze swoich szeregów człowieka, który dopuścił się obrzydliwych i przerażających żartów na Twitterze. Inni byli za to zdania, że branie na poważnie tego, co reżyser pisał 5 czy 6 lat wcześniej jest absurdalne i nie powinno to rzutować na jego karierę.

To drugie zdanie było podzielane przez właściwie całą obsadę „Strażników Galaktyki” - Zoe Saldana twierdziła, że Gunn jest najmilszym człowiekiem na świecie, Chris Pratt w obronie swojego reżysera cytował biblię, a Dave Bautista twierdził, że przez zachowanie Disneya robi mu się niedobrze. Ten ostatni zagroził też, że jeżeli twórcy nie użyją scenariusza Jamesa Gunna, to on odchodzi z projektu. Ostatecznie (czy przynajmniej na razie) Disney zamierza użyć skryptu przygotowanego przez byłego reżysera projektu.

EN_01251763_1297 Fot. foto: Sputnik/EAST NEWS

Co dalej ze Strażnikami Galaktyki 3?

Film początkowo miał się ukazać w pierwszych miesiącach 2020 roku, co oznacza, że już całkiem niedługo powinny ruszyć zdjęcia do produkcji. Jednak według informacji podanych przez portal The Hollywood Reporter, Disney postanowił wstrzymać prace nad „Strażnikami Galaktyki 3”, a pracownikom zaangażowanym do projektu polecono „szukać nowej pracy”.

Początkowo zmiana reżysera miała poskutkować jedynie „przegrupowaniem”. Okazało się jednak, że projekt jest na tyle ambitny, że Disney i Marvel Studios muszą przemyśleć swoje następne kroki wobec „Strażników Galaktyki 3”. Jednym z nich było spotkanie biznesowe z Taiką Waititi, podczas którego dyskutowali o „tajemniczym projekcie dla Marvela”. Czyżby chodziło o zastąpienie Jamesa Gunna twórcą „Thora: Ragnarok”?

Kiedy premiera Strażników Galaktyki 3?

Tak jak wspomnieliśmy - na razie „Strażnicy Galaktyki 3” znajdują się w stanie produkcyjnego zawieszenia. Najpewniej premiera zostanie przesunięta z początku na jesień 2020 roku. To się jednak dopiero okaże.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.