"Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

02.08.2019 13:34
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki|undefined Fot. kadr z filmu Strażnicy Galaktyki

Kolejny fan Marvela postanowił podjąć się wyzwania ogłoszonego przez Jamesa Gunna - odkrycie Easter egga, którego jeszcze nie znalazł żaden widz. Prawie mu się udało.

Filmy Marvelapełne odniesień do komiksów i innych produkcji MCU i co do tego żaden świadomy widz nie ma żadnych zastrzeżeń. Dzięki Easter eggom twórcy rzucają fanom obrazkowych historii o superbohaterach pewnego rodzaju wyzwanie. Tuż po premierze kolejnego tytułu w internecie można znaleźć artykuły, posty i materiały wideo, poświęcone odkryciom geeków i nerdów z całego świata. Mount Everest w tej dziedzinie stanowi Easter egg umieszczony w pierwszej części "Strażników Galaktyki". 1 sierpnia 2019 roku minęło 5 lat od premiery filmu. Okazuje się, że jeden z fanów w końcu otarł się o rozwiązanie zagadki umieszczonej w produkcji przez Jamesa Gunna.

"Strażnicy Galaktyki" - fan odkrył w końcu nieznaleziony Easter egg?

Reżyser serii o kosmicznych herosach wielokrotnie przypominał jej miłośnikom, że mimo setek smaczków odkrytych przez widzów, na znalezienie wciąż czeka jeden szczególny Easter egg. Wielu śmiałków próbowało, ale żaden nie był nawet blisko w swoich poszukiwaniach. W końcu po 5 latach od premiery "Strażników Galaktyki" znalazła się osoba, która chwyciła właściwy trop. Mowa o youtuberze znanym jako MT.

Przeczytaj także

Mężczyzna jest wielkim entuzjastą popkultury i jego kanał wypełniają rozmaite szczegółowe analizy poszczególnych scen ze znanych filmów i seriali. Wielokrotnie próbował rozwikłać zagadkę Gunna. Chociaż zrobił to w czerwcu 2018 roku, Gunn dopiero niedawno natknął się na jego wideo zatytułowane "Baby Daddy | Guardians of the Galaxy Missing Easter Egg FOUND". Za pośrednictwem Twittera poinformował MT, że jest bardzo blisko nieodnalezionego Easter egga.

Zagadka została CZĘŚCIOWO rozwiązana. Częściowo poprawnie i częściowo niepoprawnie. Wiesz o kim mowa.

MT odpowiedział na wpis filmowca i obiecał, że nie podda się w swoich poszukiwaniach. Na co natknął się youtuber?

Żeby wpaść na legendarny już Easter egg trzeba znać "Strażników Galaktyki" niemal na pamięć i zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły. MT zauważył, że  współrzędne pojawiające się na ekranie, za każdym razem, kiedy widzimy nowe miejsce w galaktyce, to w rzeczywistości zaszyfrowane wiadomości. Internetowy twórca odkrył, że współrzędne Knowhere - głowy Celestiala, która stała się kosmiczną kopalnią, można odczytać, jako "Meredith Quill BD" lub "Meredith Quill X", co bezpośrednio odnosi się do pochodzenia Petera Quilla (Chris Pratt) - jednego z głównych bohaterów filmu.

"BD" to według MT skrót od "baby daddy" - tatuś dziecka, a "X" jednoliterowy sposób na zapisanie wyrazu "eks". Wiadomość można odczytać więc jako "Tatuś dziecka Meredith Quill" lub "Eks Meredith Quill". Biorąc pod uwagę, że napis pojawia się pod pozostałościami po przedstawicielu rasy Celestials, całość można potraktować jako zapowiedź drugiej części "Strażników Galaktyki", w której okazuje się, że Peter nie jest do końca człowiekiem, tylko hybrydą mieszkanki Ziemi i potężnego kosmity imieniem Ego (Kurt Russel).

Przeczytaj także

Poza tym współrzędne statku Kree o nazwie Dark Aster zdradzają, że Ego wywołał u Meredith nowotwór. Ta wiadomość była punktem zwrotnym sequela i pokazał prawdziwą naturę ojca Star-Lorda. Według MT liczby i cyfry ukazujące się pod nazwą statku Ronana można odczytać jako "To jest rak mamy".

Odkrycia MT pokazują, że twórca filmowej wersji "Strażników Galaktyki" miał zaplanowaną historię na sequel na długo, zanim film trafił do kin. Ważne, że reżyser dał youtuberowi jakieś wskazówki. Niewykluczone, że niedługo dowiemy się w końcu, co Gunn ukrył w swoim filmie.

Zobacz też: Zac Efron jako Adam Warlock w "Strażnikach Galaktyki 3"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.