Streep i Kidman na "Balu" Netfliksa. Zobacz zwiastun musicalu twórcy "American Horror Story"

27.11.2020 11:19
Bal Netflix zwiastun Fot. materiały prasowe Netflix

Zwiastun filmu "Bal", najnowszego musicalu Netfliksa o tematyce LGBT, lśni blaskiem gwiazd. W obsadzie znaleźli się Meryl Streep, Nicole Kidman i James Corden. Reżyserem jest wielokrotnie nagradzany Ryan Murphy. Czego możemy spodziewać się po takiej mieszance? Zobaczcie sami!

"Bal" to kolejna produkcja Netfliksa z oscarową obsadą. Jej twórcą jest uznany producent i reżyser Ryan Murphy, kojarzony głównie z przerażającymi historiami z "American Horror Story" i "American Crime Story". Nie zapominajmy jednak, że Murphy to także twórca "Glee" i "Pose". I to właśnie ich klimatu możemy spodziewać się w jego najnowszym rozśpiewanym i roztańczonym filmie "Bal". W rolach głównych: Meryl Streep, Nicole Kidman oraz James Corden, Andrew Rannells i debiutująca Jo Ellen Pellman.

Polecamy

"Bal" - zwiastun musicalu Netfliksa

"Spektakularna" i "chwytająca za serce" - tak Netflix opisuje swoją nową produkcję, opowiadającą o czwórce upadłych gwiazd Broadwayu, które przez swoją żądzę sławy stają się aktywistami w słusznej sprawie. Dee Dee Allen (Meryl Streep) i Barry Glickman (James Corden) po wielkiej klapie swojej drogiej broadwayowskiej sztuki, która przekreśla ich szanse na dalszą karierę, postanawiają zaprosić swoich znajomych po fachu, Angie i Trenta (Nicole Kidman i Andrew Rannells), w podróż do konserwatywnej Indiany, gdzie licealistka Emma Nolan (Jo Ellen) walczy o możliwość zabrania na bal maturalny swojej dziewczyny (Ariana DeBose). Aktorzy liczą na to, że udział w sprawie krzywdzonej przez konserwatywne środowisko nastolatki pozwoli im odbudować wizerunek w mediach. Sprawy jednak mocno się komplikują, w efekcie czego trupa aktorska porzuca egoistyczne pobudki na rzecz jednego celu - zapewnienia Emmie i Allysie idealnego balu, którego nie zapomną do końca życia.

"Bal" - kiedy premiera na Netflix?

"Bal" to filmowa adaptacja nagradzanego scenicznego musicalu, który zadebiutował na Broadwayu w 2018 roku. Jego twórcami są Chad Beguelin, Bob Martin i Matthew Sklar. Pierwsi dwaj napisali też scenariusz do filmu Netfliksa, który wyreżyserował Ryan Murphy. W obsadzie poza główną czwórką aktorów i młodziutką Jo Ellen Pellman, znaleźli się także Keegan-Michael Key, Kerry Washington I Ariana DeBose.

Premiera musicalu "Bal" na Netflix została zapowiedziana na 11 grudnia 2020.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.