Stwórz krótkometrażową kontynuację „Obcego” z okazji 40-lecia filmu

Sergiusz Kurczuk
28.06.2018 13:48
Obcy|undefined Fot. kadr z filmu Obcy. 8. pasażer Nostromo

„Obcy – ósmy pasażer Nostromo” w 2019 roku skończy 40 lat. Z tego powodu studio 20th Century Fox zorganizowało akcję dla wszystkich fanów ksenomorfów. 

W 1979 roku powstał jeden z najgłośniejszych i najstraszniejszych filmów Ridleya Scotta. Mowa oczywiście o produkcji zatytułowanej „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, w której zadebiutował kosmita będący ikoną dla wielu fanów science fiction i horroru. 25 maja 2019 roku minie 40 lat, od kiedy film wszedł do kin. Chociaż w kolejnych latach powstały kolejne części, spin-offy, komiksy i gry, wśród fanów serii „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” zawsze będzie stał na pierwszym miejscu. Studio 20th Century Fox jest świadome tego fenomenu. Z okazji okrągłej rocznicy przygotowało konkurs dla fanatyków „Aliena”. 

„Obcy – ósmy pasażer Nostromo” - krótkometrażówka z okazji 40-lecia filmu

20th Century Fox oraz internetowa sieć Tongal połączyły siły, by po latach stworzyć bezpośrednią krótkometrażową kontynuację 1. części „Obcego”. Z tego powodu rozpoczęto kampanię, która ma na celu znalezienie najlepszego pomysłu na fabułę urodzinowej produkcji. Wszyscy fani „Aliena” mają więc szansę na spełnienie swoich marzeń i stać się autorami historii o ksenomorfach

Akcji przyświeca idea „od fanów dla fanów”. Wystarczy zgłosić swój pomysł za pośrednictwem serwisu Tongal. Spośród wysłanych pitchingów, jurorzy wybiorą 18 twórców, których historie spodobały się najbardziej. Następnym etapem konkursu jest zaprezentowanie, jak film będzie prezentował się wizualnie, przygotowanie pitchingu wideo i pierwszej wersji scenariusza. Na końcu 6 fanów „Obcego” dostanie szansę na wcielenie swojego pomysłu w życie. 

Współzałożyciel i szef kreatywny serwisu Tongal James DeJulio, skomentował akcję w rozmowie z portalem comicbookmovie.com.

Jesteśmy podekscytowanie pracą z 20thCentury Fox w rocznicę tak niesamowitej serii oraz jesteśmy dumni, że możemy dać szansę naszej społeczności twórców. Współpraca Tongal i Fox jest dla nas strzałem w dziesiątkę, ponieważ możemy kontynuować naszą pracę w zachęcaniu twórców do pracy dla obecnych i przyszłych fanów takich tytułów jak „Obcy”.

Zgłoszenia można wysyłać od 3 lipca 2018 roku. Wyłonienie laureatów nastąpi w styczniu 2019 roku. Premiera zwycięskich krótkometrażówek będzie prawdopodobnie miała miejsce w dniu 40-lecia premiery filmu „Obcy – ósmy pasażer Nostromo”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.