"Suicide Squad 2": czy w filmie pojawi się Joker?

21.10.2019 14:59
"Suicide Squad 2": czy w filmie pojawi się Joker? Fot. kadr z filmu Suicide Squad

James Gunn pracuje obecnie nad drugą częścią "Suicide Squad". Reżyser postanowił odpowiedzieć na pytanie dotyczące obecności Jokera w nadchodzącym filmie.

Jeszcze do niedawna Joker kojarzył się z niestrawnym występem Jareda Leto w "Suicide Squad". Na szczęście najnowszy film Todda Phillipsa o Księciu Zbrodni w Gotham przywrócił dobre imię arcywrogowi Batmana. Na horyzoncie widać jednak drugą część filmu Warner Bros. o zdegenerowanych bohaterach. Czy w powstającej produkcji Jamesa Gunna powróci bohater grany przez wokalistę Thirty Seconds to Mars?

"Suicide Squad 2" - czy w filmie pojawi się Joker?

Przyszłość filmów DC sugeruje, że w najbliższym czasie nie zobaczymy żadnej produkcji, w której pojawi się Joker. W "Birds of Prey" Harley Quinn będzie na tyle wyemancypowana, że Pan J. będzie jej całkowicie zbędny. Okazuje się, że James Gunn, któremu powierzono reżyserię "Suicide Squad 2", raczej też nie ma w planach uwzględniać antagonisty w swoim najnowszym filmie.

Przeczytaj także

Gunn w trzeci weekend października 2019 roku postanowił przeprowadzić sesję Q&A za pośrednictwem swojego Instagrama. Wśród pytań od fanów pojawiło się jedno dotyczące postaci Jokera w "Suicide Squad 2". Co odpowiedział reżyser?

Nikt poza mną i kilkoma innymi osobami nie zna wszystkich postaci, które pojawią się w filmie, ale nawet jeśli Jokera nie ma w tej produkcji, nie sądzę, żeby to kogoś zaskoczyło, bo w komiksach nie należy do Suicide Squad.

Przeczytaj także

Wymijająca odpowiedź Gunna sugeruje, że fani Jokera nie mają co liczyć na jego obecność w szeregach tytułowej drużyny i prawdopodobnie zabraknie go również w scenariuszu. Poza tym w pierwszej części wyreżyserowanej przez Davida Ayera wróg Batmana pojawia się, tylko by zaprezentować genezę Harley Quinn. Z kolei "Joker" Phillipsa jest całkowicie oderwany od filmowego uniwersum DCEU, więc nie pojawi się w żadnej z nadchodzących  produkcji. Wciąż jednak istnieje szansa, że Leto wystąpi gościnnie.

Przeczytaj także

"Suicide Squad 2" - kiedy premiera?

Na nowe przygody zreformowanej grupy superłotrów przyjdzie nam jeszcze poczekać. W filmie wystąpią Margot Robbie, Jai Courtney, Viola Davis, John Cena, David Dastmalchian oraz Daniela Melchior. Data premiery "Suicide Squad 2" została wyznaczona na 6 sierpnia 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Will Smith opuścił obsadę "Suicide Squadu 2". Jaki był powód tej decyzji?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.