"Suicide Squad 2" otrzymał datę premiery i nowy tytuł. Czy James Gunn będzie reżyserem?

Kamil Kacperski
31.01.2019 14:25
"Suicide Squad 2" otrzymał datę premiery i nowy tytuł. Czy James Gunn będzie reżyserem? Fot. kadr z filmu "Suicide Squad"

Warner Bros. zdradził datę premiery kontynuacji "Suicide Squadu", która tak naprawdę ma być lekkim rebootem, a nie bezpośrednią kontynuacją. Sugeruje to również domniemany tytuł filmu.

W 2018 roku dowiedzieliśmy się, że usunięty ze "Strażników Galaktyki 3" James Gunn zmieni drużynę na DC Comics. Poinformowano wówczas, że twórca filmowych "Strażników..." napisze scenariusz filmu "Suicide Squad 2". Kilka tygodni później pojawiły się plotki, że artysta tak naprawdę szykuje restart serii, a nie bezpośrednią kontynuację filmu Davida Ayera - tą ma być raczej "Birds of Prey (And The Fantabulous Emacipation of One Harley Quinn)". 

James Gunn reżyserem i scenarzystą Suicide Squadu 2?

Teraz dowiedzieliśmy się jednak, że "Suicide Squad 2" będzie rzekomo nosił tytuł "The Suicide Squad", co zgadzałoby się z wcześniejszymi doniesieniami o charakterze filmu. DC i Warner Bros. poinformowało również, że "The Suicide Squad" trafi do kin w sierpniu 2021 roku, czyli 5 lat po premierze pierwszego "Suicide Squadu" z Margot Robbie i Willem Smithem w rolach głównych. 

Przeczytaj także

Niestety, na razie nie wiemy, czy oznacza to powrót obsady znanej z pierwszej części, czy ów "reset" będzie oznaczał całkowitą zmianę personelu. Mało prawdopodobne, że w "The Suicide Squad" powróci Margot Robbie - aktorka jest zaangażowana w "Birds of Prey", więc możemy zakładać, że będzie ona twarzą serii filmów o antybohaterkach. W takim wypadku naturalnym liderem obsady produkcji o grupie złoczyńców jest Will Smith, który wcielał się w Deadshota. Być może fabuła "The Suicide Squad" opowie o nowej drużynie antybohaterów dowodzonej właśnie przez tego najemnika?

Zobacz także: >> Suicide Squad 2 - w filmie nie będzie magii <<

The Suicide Squad - kiedy premiera?

Tego dowiemy się bliżej premiery "The Suicide Squadu". Jeżeli ta ma się się odbyć w sierpniu 2021 roku, to możemy spokojnie założyć, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy poznamy nazwisko reżysera, obsadę filmu i raz na zawsze dowiemy się, czy nowa produkcja będzie kontynuacją "Suicide Squadu" z 2016 roku, czy restartem serii. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.