27.03.2020 11:07

Superbohaterowie na kwarantannie. Jak wyglądałby plakaty filmów Marvela podczas epidemii koronawirusa?

Co by było, gdyby pandemia koronawirusa dotknęła superbohaterów Marvela? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć BossLogic, który stworzył wymowne plakaty słynnych filmów o herosach.

Avengers: Endgame
foto: Marvel Studios/Collection Christophel/East News

Chociaż na świecie szaleje pandemia koronawirusa, nie wszyscy stosują się do poleceń o dobrowolnej kwarantannie i wychodzą z domu, narażając nie tylko siebie, ale również życie innych osób. Z tego powodu internetowy twórca znany jako BossLogic postanowił dać wszystkim dobry przykład, posługując się najsłynniejszymi superbohaterami w historii kina.

Koronawirus kontra superbohaterowie na plakatach BossLogica

Chociaż COVID-19 to poważna sprawa, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wśród osób ignorujących zalecenia WHO pojawiła się nawet Evangeline Lilly - aktorka wcielająca się w Wasp.

Evangeline Lilly i Paul Rudd
Evangeline Lilly i Paul Rudd
Przeczytaj także Gwiazda Marvela pochwaliła się, że zignorowała kwarantannę. Fani są oburzeni jej nieodpowiedzialnym zachowaniem

BossLogic słynący ze swoich niesamowitych przeróbek grafik związanych z kinowymi hitami wziął na warsztat plakaty słynnych filmów Marvela, by pokazać, że z koronawirusem szans nie mają nawet komiksowi herosi. W tym celu zaprezentował pięć afiszy, na których wieje pustką spowodowaną kwarantanną.

Pierwsze cztery plakaty to materiały promocyjne filmów "Iron Man 3", "Strażnicy Galaktyki", "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" i "Thor: Mroczny świat". Przy okazji potrzebnego przesłania, autor unaocznił, jak ważne na filmowych plakatach są postacie głównych bohaterów. Zazwyczaj wypełniają około 90% grafiki.

Batman
Batman
Przeczytaj także Batman znów ratuje świat. Mroczny Rycerz dostarczył papier toaletowy osobom poddanym kwarantannie [WIDEO]

To jednak nie koniec. Nie mogło zabraknąć innego ulubieńca miłośników Marvela. Mowa o Deadpoolu. BossLogic zaprezentował kwarantannową edycję plakatu do drugiej części przygód wygadanego najemnika.

Jak widzimy, na grafice zostało jedynie puste krzesło, na którym w oryginale Deadpool parodiował film "Flashdance".

Czy boisz się koronawirusa?

Spider-Man
Spider-Man
Przeczytaj także "Spider-Man: Work from Home" - zobacz koronawirusową parodię filmu Marvela

Plakaty poza potrzebnym w obecnym kryzysie przesłaniem, można też interpretować w inny sposób. Przez epidemię koronawirusa studia filmowe straciły już miliardy dolarów. Premiery wielu wyczekiwanych hitów zostały przeniesione na bliżej nieokreślony czas. Wśród nich znalazł się najnowszy film Marvela, czyli "Black Widow".

Wynik finansowy amerykańskich kin pierwszy raz w historii wyniósł zero
Wynik finansowy amerykańskich kin pierwszy raz w historii wyniósł zero
Przeczytaj także Wynik finansowy amerykańskich kin pierwszy raz w historii wyniósł zero

Produkcja opowiadająca o solowych przygodach członkini Avengers granej przez Scarlett Johansson miała zadebiutować 1 maja 2020 roku. Fani Black Widow muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyznaczenie nowej daty premiery.

Black Widow
Black Widow
Przeczytaj także Premiera "Black Widow" odwołana z powodu koronawirusa. Co dalej z nowym filmem Marvela?

Zobacz też: Premiera "New Mutants" odwołana po raz 4. Czy film ukaże się w kinach?

Tagi: Film Strażnicy Galaktyki Deadpool Kapitan Ameryka Thor Marvel Iron Man BossLogic