Surrealistyczna i niepokojąca atmosfera w pierwszym zwiastunie horroru „Suspiria”

Sergiusz Kurczuk
04.06.2018 15:46
Suspiria|undefined Fot. materiały promocyjne

„Suspiria” to remake słynnego włoskiego horroru z 1977 roku. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. 

Na najnowszy film Luki Guadagnino czeka bardzo wielu miłośników kina, nie tylko horrorów. Włoski reżyser postanowił odświeżyć historię opowiedzianą we włoskim filmie z 1977 roku zatytułowanym „Suspiria” (w Polsce znanym jako „Odgłosy”). Historia dotyczyła młodej tancerki, która trafiła do ekskluzywnej szkoły baletowej. Spełnienie marzeń szybko zmienia się w koszmar. Nowa wersja horroru zapowiada się bardzo obiecująco. Do sieci trafił pierwszy zwiastun nowej wersji „Suspirii”

„Suspiria” - zwiastun filmu

Horror zapowiada się nie tylko ucztą dla fanów kina grozy. Piękne, surrealistyczne obrazy powinny być ciekawym walorem dla wszystkich fanów zjawiskowych efektów wizualnych. Natomiast gwiazdorska obsada zadowoli miłośników naprawdę utalentowanych aktorów. Jak prezentuje się pierwsza zapowiedź „Suspirii”?

Jak widać, zwiastun jest bardzo klimatyczny. Mimo że z ekranu nie pada żadne słowo, a jedynie pojawia się podzielony na pojedyncze litery tytuł filmu, wprowadza widzów w niepokojący i ciężki klimat filmu. Atmosferę potęguje muzyka skomponowana przez Thoma Yorke'a  z Radiohead oraz oniryczne ujęcia. 

„Suspiria” - o czym jest film? 

Na razie nie wiele wiadomo o fabule filmu. W dużej mierze opiera się oczywiście na oryginalnej „Suspirii”, ale na pewno pojawią się jakieś odstępstwa względem oryginału. W filmie Guadagnino stary budynek zostaje odremontowany i przekazany w ręce słynnej na całym świecie kompanii tanecznej. Pracownikami przybytku i głównymi bohaterami będą dyrektor artystyczna,  Suzy Bannion - młoda Amerykanka, która jest nowym członkiem grupy oraz osoba odpowiedzialna za psychoterapię. Szybko okazuje się, że do niedawna opuszczone tajemnicze miejsce staje się dla protagonistów istnym piekłem.

W rolach głównych wystąpili Tilda Swinton, Dakota Johnson, Chloë Grace Moretz, Mia Goth oraz Jessica Harper, która grała Suzy Bannion w oryginalnym filmie. Remake „Suspirii” trafi do kin już jesienią 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.