05.07.2018 16:11

Ten horror doprowadził Quentina Tarantino do łez. Czy odważysz się go zobaczyć?

Quentin Tarantino słynie z krwawych scen, epatowania przemocą i skazywania swoich bohaterów na rozmaite męki, a jednak pojawił się film, który nawet człowieka o tak mocnych nerwach był w stanie doprowadzić do skrajnych emocji.

Quentin Tarantino
foto: kadr z wideo

Quentin Tarantino to jeden z najbardziej bezkompromisowych reżyserów w Hollywood, który nie boi się pokazywać w swoich filmach rozlewu krwi, odgryzania różnych części ciała, wyłupywania oczu i innych drastycznych scen. Mimo to, Luce Guadagnino udało się stworzyć obraz, który sprawił, że ten słynny reżyser rozpłakał się po jego obejrzeniu. Mowa o horrorze „Suspiria” – najnowszym filmie twórcy „Tamtych dni, tamtych nocy” oraz „Nienasyconych”.

„Suspiria” doprowadziła Quentina Tarantino do łez

„Suspiria” jest remakiem włoskiego horroru z 1977 roku, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Odgłosy”. Film opowiada historię młodej tancerki, która trafia do renomowanej szkoły baletowej prowadzonej przez tajemniczą Madame Blanc, po czym orientuje się, że w placówce dzieją się przerażające rzeczy.

W wywiadzie udzielonym włoskiemu magazynowi La Repubblica, Luca Guadagnino wyznał, że podczas festiwalu w Wenecji zaprzyjaźnił się z Quentinem Tarantino, zdecydował się więc pokazać mu swój najnowszy film i zapytać o opinię. Reakcja słynnego reżysera przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Jak wspomina:

"

Pokazałem go [Suspirię] Quentinowi Tarantino. Byłem zestresowany, a jednocześnie bardzo chciałem usłyszeć jego rady. Film obejrzeliśmy u niego w domu i jego reakcja bardzo mnie pokrzepiła. Zareagował bardzo entuzjastycznie, a na koniec płakał i przytulał mnie. "

Jak wyjaśnił Guadagnino, film jest jednocześnie horrorem i melodramatem, nie wiadomo zatem, czy łzy Tarantino były efektem strachu, smutku czy wzruszenia, że jego kolega stworzył tak dobre dzieło – które już teraz porównuje się do największych osiągnięć Stanleya Kubricka.

„Suspiria” odcisnęła zresztą wielki wpływ nie tylko na Quentinie Tarantino, lecz także na aktorkach, które w nim występowały. Dakota Johnson, wcielająca się w główną bohaterkę, wyznała, że po zakończeniu zdjęć potrzebowała terapii.

Prócz Johnson, w filmie „Suspiria” zobaczymy takie gwiazdy jak Tilda Swinton czy Chloë Grace Moretz. Film trafi na ekrany 2 listopada 2018. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Czy zamierzasz obejrzeć film „Suspiria”?

Natalia Hluzow
Tagi: Quentin Tarantino Suspira