18.05.2019 14:43

"Swamp Thing": DC zaprezentowało nowy zwiastun swojego przerażającego horroru

W sieci pojawiła się nowa zapowiedź serialu "Swamp Thing", która opowie o mitycznym "bohaterze" chroniącym roślinność. Zobaczcie zwiastun horroru od DC Universe.

Swamp Thing
foto: kadr z wideo

"Swamp Thing" będzie 3. oryginalnym serialem przygotowanym przez platformę DC Universe, a 4. produkcją dostępną tylko w tym serwisie ("Young Justice" powstało pierwotnie dla Cartoon Network, ale nowy sezon jest przeznaczony ekskluzywnie dla DC Universe). Głównymi bohaterami programu są Abby Arcane oraz Alec Holland, badacze zajmujący się bagnami mieszczącymi się niedaleko małego miasteczka w Luizjanie. Szybko okaże się, że kryją one wiele mrocznych tajemnic.

Swamp Thing - nowy zwiastun horroru DC

W sieci pojawił się nowy zwiastun produkcji od DC, który skupia się na głównym bohaterze Alecu Hollandzie. Naukowiec wprowadza Abby w dziwny i niebezpieczny świat luizjańskich bagien. Holland w końcu sam padnie ofiarą natury, jednak nie skończy się to dla niego śmiercią, tylko zamianą w tytułowego Swamp Thinga. Same komiksy należały do gatunku dreszczowców i horrorów, a atmosferę budowała niepokojąca przyroda, która często była oświetlana jedynie światłem księżyca. Wygląda na to, że twórcy "Swamp Thing" dla DC Universe nie bali się czerpać z oryginalnych dzieł.

W zapowiedziach widzimy bowiem, że wizualnie serial będzie utrzymany w ciemnych i stonowanych kolorach, które będą często kontrastowane z mocnymi i ciepłymi kolorami (ciemna tafla wody połączona z płonącym lasem). W komentarzach możemy przeczytać, że fani są podekscytowani i już nie mogą się doczekać debiutu produkcji. Wciąż wiemy jednak niewiele na temat fabuły "Swamp Thinga", a także samego scenariusza, więc z werdyktem na temat produkcji należy się wstrzymać do czasu premiery.  

Batwoman i Nancy Drew
Batwoman i Nancy Drew
Przeczytaj także Stacja The CW zaprezentowała zwiastuny "Batwoman" i spin-offu "Riverdale"

Swamp Thing - kiedy premiera serialu?

Po niespodziewanie dobrym "Doom Patrol" i zaskakująco przyzwoitych "Titans", wobec serialu "Swamp Thing" są większe oczekiwania, niż wcześniej przypuszczano. Czy produkcja im dorówna? To będziemy mogli sprawdzić począwszy od 31 maja 2019 roku, kiedy to DC Universe zadebiutuje 1. odcinek "Swamp Thing". Data premiery w Polsce pozostaje nieznana.

Tagi: Zwiastuny DC Comics Swamp Thing DC Universe