08.02.2016 09:56

Świat dobiega końca w zapowiedzi „X-Men: Apocalypse”

Studio 20th Century Fox zaprezentowało teaser nowej odsłony serii o mutantach profesora Xaviera. Zobaczcie zapowiedź „X-Men: Apocalypse”.

Świat dobiega końca w zapowiedzi „X-Men: Apocalypse”
foto: kadr z wideo

Materiał został wyświetlony podczas Super Bowl 2016. Obraz w reżyserii Bryana Singera ma się rozgrywać 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Apocalypse powstaje ze swojego miejsca spoczynku, którym jest grobowiec w Egipcie i podejmie próbę panowania nad światem. Dystrybutor tak opisuje film:

"

Od zarania dziejów, był on czczony niczym bóg. Apocalypse, pierwszy i najpotężniejszy mutant z marvelowskiego uniwersum X-Men, posiadał moce wielu innych mutantów, stając się nieśmiertelnym i niezwyciężonym. Po przebudzeniu po tysiącach lat, jest rozczarowany światem, który zastaje, więc rekrutuje drużynę potężnych mutantów ze zniechęconym Magneto Michael Fassbender), aby oczyścić ludzkość i stworzyć nowy porządek świata, nad którym będzie panował. Gdy los Ziemi wisi na włosku, Raven (Jennifer Lawrence) z pomocą Profesora X (James McAvoy) musi poprowadzić drużynę młodych X-Menów, aby powstrzymać ich największego przeciwnika i ocalić ludzkość przed całkowitym unicestwieniem. "

Bryan Singer reżyserując „X-Men: Apocalypse” będzie miał już na koncie czwarty film z tej serii. Twórca zdradził co chce przedstawić w nowej odsłonie filmu:

"

W „Pierwszej klasie” bohaterowie byli w zasadzie zespołem do zadań specjalnych CIA, a „Przeszłość, która nadejdzie” to film o podróży w czasie, który opowiada o pewnym konkretnym wydarzeniu. Tym razem - wreszcie - opowiemy o tym, jak narodzili się X-Men. Nie szkoła, a sami bohaterowie. "

Zobaczcie teaser filmu „X-Men: Apocalypse”, który trafi na polskie wielkie ekrany 20 maja 2016 roku:

Reżyser opowiedział nieco więcej o tytułowym czarnym charakterze:

"

Zawsze skupialiśmy się na motywie konfliktu między mutantami a ludzkością. Apocalypse ma dwa aspekty, które czynią go odmiennym bohaterem, od tych, których przedstawiałem w uniwersum. Po pierwsze nie ma dla niego różnicy między ludźmi a mutantami. Jest zainteresowany Ziemią jako całością, czystością cywilizacji i najsilniejszymi jednostkami. Po drugie ma do czynienia z korzeniami bycia mutantem, z początkami bogów i religii. "

Bryan Singer przybliżył także potęgę Apocalypse'a:

"

Jedną z wielu jego mocy jest umiejętność nadawania innym mutantom nowych zdolności. Ponadto potrafi się bronić przed psychicznymi atakami innych wytwarzając specjalną tarczę. "

W filmie wystąpią: Michael Fassbender (Magneto), James McAvoy (Professor X), Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Rose Byrne (Moira MacTaggert), Evan Peters (Quicksilver), Lucas Till (Havok), Alexandra Shipp (Storm), Sophie Turner (Jean Grey), Ben Hardy (Angel), Tye Sheridan (Cyclops), Olivia Munn (Psylocke) oraz Lana Condor (Jubilee). W rolę tytułowego Apocalypse’a wcieli się Oscar Isaac.

Jak Wam się podoba teaser „X-Men: Apocalypse”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny X-Men