Sylvester Stallone twierdzi, że jednak powróci do roli Rocky'ego

25.07.2019 11:41
Sylvester Stallone twierdzi, że jednak powróci do roli Rocky'ego Fot. materiały prasowe/MGM

Aktor powoli gubi się we własnych zeznaniach. Jeszcze kilka miesięcy temu przy okazji premiery "Creeda 2" zapowiadał, że jest to ostatni film z Rockym w roli głównej. Teraz zmienił jednak zdanie.

Jeszcze kilka miesięcy temu Sylvester Stallone twierdził, że kończy przygodę z Rockym. Jednak niedługo później Sly podzielił się z fanami wiadomością, że studio chce zatrudnić go do roli ponownie. Tym razem Balboa miałby zająć się treningiem młodego imigranta. W trakcie filmu legendarny bokser musiałby opuścić USA, żeby móc nadal trenować z młodym pretendentem do korony. Pomysł miał być oparty na tym, że dzięki temu Michael B. Jordan mógłby przejąć serię "Creed", a Sly mógłby znów skupić się w całości na Rockym.

Sylvester Stallone jednak powróci do roli Rocky'ego

Seria o Rockym od początku pokazywała nam drogę od zera do bohatera - w końcu Balboa był synem imigrantów z Włoch mieszkającym w biednej dzielnicy. "Creed" nieco zmienił origin story głównego bohatera - Adonis był bogatym dzieciakiem, ale zrezygnował z życia w luksusie na rzecz zimnych ulic Filadelfii. Wybranie imigranta do nowej głównej roli wydaje się być naturalną kontynuacją serii. 

Przeczytaj także

Stallone wypowiedział się na temat nowego filmu w rozmowie z Variety, gdzie opisał film słowami:

Rocky poznaje młodą, gniewną osobę, która nie z własnej woli zostaje w tym kraju. Balboa bierze go pod skrzydła i zaczyna się historia, która prowadzi ich na południe od granicy. To bardzo, bardzo aktualna historia. Czy powiesz komuś walczącego z rzeczywistością i mieszkającemu na ulicy żeby spadał, czy może go przyjmiesz? Jeśli go przyjmiesz, to możesz mieć problemy.

Pomysł może się jednak nie spodobać wielu członkom widowni - w końcu Rocky powrócił do roli trenera tylko przez powiązania z rodziną Adonisa. Idea, że Balboa miałby trenować kogoś innego, gdy Creed wciąż walczy jest nieco niedorzeczna. Mogłoby w końcu dojść do tego, że Donnie musiałby stanąć w ringu naprzeciw nowemu pupilowi Rocka.

Wygląda na to, że niedługo dowiemy się, w jaki sposób Stallone sprawi, że wszystko będzie działało. Ostatni film z serii, czyli "Creed 2" zadebiutował w kinach w listopadzie 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.