Syn Godzilli jest transseksualny. Japoński potwór staje w obronie osób LGBT [WZRUSZAJĄCE WIDEO]

03.07.2020 13:24
Syn Godzilli jest transseksualny. Japoński potwór staje w obronie osób LGBT [WZRUSZAJĄCE WIDEO] Fot. INPLUS/East News

W sieci pojawiła się urocza animacja z okazji Miesiąca Dumy osób LGBT. Godzilla - słynny japoński potwór, postanowiła okazać swoje wsparcie osobom nieheteronormatywnym.

Chociaż czerwiec, czyli Miesiąc Dumy osób LGBT już minął, postanowiliśmy cofnąć się o kilka dni, by zaprezentować naszym czytelnikom i wszystkim fanom Godzilli niesamowitą animację, która uczy tolerancji. Jak japoński stwór zareagował na wyznanie własnego potomka?

Godzilla broni osób LGBTQ+

Od ponad 40 lat na całym świecie czerwiec uznawany jest za Miesiąc Dumy osób LGBTQ+. Geneza tego święta to niestety krwawe zamieszki, do których doszło w nowojorskim klubie gejowskim Stonewall. Ten moment to przełom w historii nieheteronormatywności, który ukształtował współczesny ruch LGBT.

Przeczytaj także

Z tego powodu do obchodów Miesiąca Dumy co roku przyłączają się różne znane marki, które chcą wesprzeć swoich klientów bez względu na ich orientację seksualną. W tym roku dołączył do nich oficjalny profil na Twitterze Godzilli, który prowadzi wytwórnia Toho - odpowiedzialna za japońskie filmy o stworze. Na profilu zmutowanego gada pojawiła się chwytająca za serce animacja.

W krótkim filmie animowanym widzimy, jak Godzilla zajmuje się swoimi codziennymi obowiązkami - walczy z potworami zagrażającymi ludzkości. Walka zostaje przerwana, kiedy widzi swojego smutnego syna. Stwór próbuje dowiedzieć się, o co chodzi, ale bez skutecznie. W końcu maluch przełamuje się i wyznaje, że chociaż biologicznie jest chłopcem, w rzeczywistości czuje się dziewczynką. Godzilla reaguje, tak jak powinien zrobić to każdy rodzic - przytula swoją pociechę i całkowicie akceptuje to, kim jest malec. To jednak nie koniec. W finale Godzilla szydełkuje prezent dla swojego dziecka, który okazuje się flaga osób transseksualnych. Berbeć ze wzruszenia roni łzę. W ostatniej scenie widzimy, jak rodzic z córką walczą ramię w ramię z potworem zagrażającym miastu.

Przeczytaj także

Autorką filmu zatytułowanego "Coming Out" ("Wyjście z szafy") jest Cressa Maeve Beer, która ma w swoim dorobku więcej animacji poklatkowych. To nie pierwszy raz, kiedy wzięła na tapetę Godzillę.

Powyższe wideo to łatwa w odbiorze forma przyswojenia faktu, że ludzka seksualność, nie jest taka prosta, jak się wydaje. Autorka animacji nie mogła zresztą wybrać lepszej postaci niż Godzilla, by pokazać tolerancję wobec osób LGBTQ+. W końcu płeć wielkiego stwora jest kwestią sporną od wielu dekad.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jak Godzilla zmieniała się na przestrzeni lat? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.