03.07.2020 13:24

Syn Godzilli jest transseksualny. Japoński potwór staje w obronie osób LGBT [WZRUSZAJĄCE WIDEO]

W sieci pojawiła się urocza animacja z okazji Miesiąca Dumy osób LGBT. Godzilla - słynny japoński potwór, postanowiła okazać swoje wsparcie osobom nieheteronormatywnym.

Syn Godzilli
foto: INPLUS/East News

Chociaż czerwiec, czyli Miesiąc Dumy osób LGBT już minął, postanowiliśmy cofnąć się o kilka dni, by zaprezentować naszym czytelnikom i wszystkim fanom Godzilli niesamowitą animację, która uczy tolerancji. Jak japoński stwór zareagował na wyznanie własnego potomka?

Godzilla broni osób LGBTQ+

Od ponad 40 lat na całym świecie czerwiec uznawany jest za Miesiąc Dumy osób LGBTQ+. Geneza tego święta to niestety krwawe zamieszki, do których doszło w nowojorskim klubie gejowskim Stonewall. Ten moment to przełom w historii nieheteronormatywności, który ukształtował współczesny ruch LGBT.

Astonishing X-Men #50
Astonishing X-Men #50
Przeczytaj także Pride Month 2020: Najlepsze postacie LGBT w komiksach Marvela

Z tego powodu do obchodów Miesiąca Dumy co roku przyłączają się różne znane marki, które chcą wesprzeć swoich klientów bez względu na ich orientację seksualną. W tym roku dołączył do nich oficjalny profil na Twitterze Godzilli, który prowadzi wytwórnia Toho - odpowiedzialna za japońskie filmy o stworze. Na profilu zmutowanego gada pojawiła się chwytająca za serce animacja.

W krótkim filmie animowanym widzimy, jak Godzilla zajmuje się swoimi codziennymi obowiązkami - walczy z potworami zagrażającymi ludzkości. Walka zostaje przerwana, kiedy widzi swojego smutnego syna. Stwór próbuje dowiedzieć się, o co chodzi, ale bez skutecznie. W końcu maluch przełamuje się i wyznaje, że chociaż biologicznie jest chłopcem, w rzeczywistości czuje się dziewczynką. Godzilla reaguje, tak jak powinien zrobić to każdy rodzic - przytula swoją pociechę i całkowicie akceptuje to, kim jest malec. To jednak nie koniec. W finale Godzilla szydełkuje prezent dla swojego dziecka, który okazuje się flaga osób transseksualnych. Berbeć ze wzruszenia roni łzę. W ostatniej scenie widzimy, jak rodzic z córką walczą ramię w ramię z potworem zagrażającym miastu.

Powstańcy warszawscy przeciw faszyzmowi
Powstańcy warszawscy przeciw faszyzmowi
Przeczytaj także Powstańcy stanęli w obronie osób LGBT. „Hitlerowcy też prześladowali homoseksualistów”

Autorką filmu zatytułowanego "Coming Out" ("Wyjście z szafy") jest Cressa Maeve Beer, która ma w swoim dorobku więcej animacji poklatkowych. To nie pierwszy raz, kiedy wzięła na tapetę Godzillę.

Powyższe wideo to łatwa w odbiorze forma przyswojenia faktu, że ludzka seksualność, nie jest taka prosta, jak się wydaje. Autorka animacji nie mogła zresztą wybrać lepszej postaci niż Godzilla, by pokazać tolerancję wobec osób LGBTQ+. W końcu płeć wielkiego stwora jest kwestią sporną od wielu dekad.

Czy politycy powinni zostać ukarani za mowę nienawiści do osób LGBT?

Dlaczego Godzilla nagle stała się bohaterem? Twórcy wyjaśnili zagadkę
Dlaczego Godzilla nagle stała się bohaterem? Twórcy wyjaśnili zagadkę
Przeczytaj także Dlaczego Godzilla nagle stała się bohaterem? Twórcy wyjaśnili zagadkę

Zobacz też: Jak Godzilla zmieniała się na przestrzeni lat? 

Tagi: Film Godzilla LGBT