Syn Jamesa Gandolfiniego zagra młodego Tony'ego Soprano

Sergiusz Kurczuk
23.01.2019 09:55
Syn Jamesa Gandolfiniego zagra młodego Tony'ego Soprano Fot. kadr z serialu Kroniki Times Square

Trwają prace nad filmowym prequelem "Rodziny Soprano". Twórcy wybrali już odtwórcę Tony'ego Soprano. Zagra go Michael Gandolfini - syn gwiazdy serialu HBO.

Od dawna wiadomo, że twórca serialu "Rodzina Soprano" planuje stworzyć kinowy prequel. Na początku 2019 roku David Chase ujawnił w końcu rąbka tajemnicy dotyczącej powstającej produkcji. Zdradził między innymi, że w filmie zobaczymy młodego Tony'ego Soprano. Fani zastanawiali się, kto wcieli się w postać stworzoną przed laty przez Jamesa Gandolfiniego. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie była bardzo prosta. Twórcy postanowili zaangażować do prequela syna zmarłego aktora - Michaela Gandolfiniego.

"Rodzina Soprano" - syn Jamesa Gandolfiniego jako młody Tony Soprano

O kolejnej gwieździe nadchodzącej produkcji poinformował serwis Deadline. James Gandolfini przez wiele lat był utożsamiany ze swoją najsłynniejszą rolą. Popularność przybitego gangstera  spowodowała, że serial doczekał się 6 sezonów, które ukazywały się w latach 1999-2007. Niestety aktor zmarł na zawał serca w 2013 roku. Jakakolwiek kontynuacja była więc poza zasięgiem twórców. I chociaż Chase nie planował kontynuować opowieści o mafiosach z Newark, w końcu wpadł na pomysł opowiedzenia genezy gangsterów. Kiedy zapowiedział, że w filmie zobaczymy młodego Tony'ego, fani zachodzili w głowę, kto wcieli się w bohatera.

Na szczęście syn Gandolfiniego poszedł w ślady ojca i udowodnił, że ma talent w serialu HBO "Kroniki Times Square". Michael Gandolfini nie tylko potrafi grać, ale również bardzo przypomina swojego ojca, więc jak nikt nadaje się do roli młodego Tony'ego Soprano. I nie chodzi jedynie o fizyczne podobieństwo, ale również pewną manierę, którą charakteryzował się bohater serialu HBO. Według informatorów Deadline Michael Gandolfini jak nikt zrozumie postać, w którą wcielał się jego ojciec.

Prequel "Rodziny Soprano" - obsada

Chociaż obsada wciąż się powiększa, twórcy na razie nie zdradzili wszystkich aktorów, którzy pojawią się w filmie. Gandolfini dołączył do Alessandro Nivoli, Very Farmigi, Jona Bernthala, Billy'ego Magnussena i Coreya Stolla. Akcja prequela będzie działa się w Newark w latach 60., w okresie, kiedy w mieście doszło do zamieszek między afroamerykańskimi mieszkańcami i obywatelami włoskiego pochodzenia. Historia skupi się na początkach gangu, którego losy śledziliśmy w serialu. Głównym bohaterem zostanie Dickie Moltisanti (Nivola), który będzie szkolił młodego Tony'ego w przestępczym fachu. Za scenariusz filmu odpowiedzą Dave Chase oraz Lawrence Konner. Obaj obok Marcusa Viscidi będą producentami prequela. Reżyserem został Alan Taylor znany z odcinków "Gry o tron" oraz filmu "Thor: Mroczny świat". Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do kin.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.