23.01.2019 09:55

Syn Jamesa Gandolfiniego zagra młodego Tony'ego Soprano

Trwają prace nad filmowym prequelem "Rodziny Soprano". Twórcy wybrali już odtwórcę Tony'ego Soprano. Zagra go Michael Gandolfini - syn gwiazdy serialu HBO.

Kroniki Times Square
foto: kadr z serialu Kroniki Times Square

Od dawna wiadomo, że twórca serialu "Rodzina Soprano" planuje stworzyć kinowy prequel. Na początku 2019 roku David Chase ujawnił w końcu rąbka tajemnicy dotyczącej powstającej produkcji. Zdradził między innymi, że w filmie zobaczymy młodego Tony'ego Soprano. Fani zastanawiali się, kto wcieli się w postać stworzoną przed laty przez Jamesa Gandolfiniego. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie była bardzo prosta. Twórcy postanowili zaangażować do prequela syna zmarłego aktora - Michaela Gandolfiniego.

"Rodzina Soprano" - syn Jamesa Gandolfiniego jako młody Tony Soprano

O kolejnej gwieździe nadchodzącej produkcji poinformował serwis Deadline. James Gandolfini przez wiele lat był utożsamiany ze swoją najsłynniejszą rolą. Popularność przybitego gangstera  spowodowała, że serial doczekał się 6 sezonów, które ukazywały się w latach 1999-2007. Niestety aktor zmarł na zawał serca w 2013 roku. Jakakolwiek kontynuacja była więc poza zasięgiem twórców. I chociaż Chase nie planował kontynuować opowieści o mafiosach z Newark, w końcu wpadł na pomysł opowiedzenia genezy gangsterów. Kiedy zapowiedział, że w filmie zobaczymy młodego Tony'ego, fani zachodzili w głowę, kto wcieli się w bohatera.

Na szczęście syn Gandolfiniego poszedł w ślady ojca i udowodnił, że ma talent w serialu HBO "Kroniki Times Square". Michael Gandolfini nie tylko potrafi grać, ale również bardzo przypomina swojego ojca, więc jak nikt nadaje się do roli młodego Tony'ego Soprano. I nie chodzi jedynie o fizyczne podobieństwo, ale również pewną manierę, którą charakteryzował się bohater serialu HBO. Według informatorów Deadline Michael Gandolfini jak nikt zrozumie postać, w którą wcielał się jego ojciec.

Prequel "Rodziny Soprano" - obsada

Chociaż obsada wciąż się powiększa, twórcy na razie nie zdradzili wszystkich aktorów, którzy pojawią się w filmie. Gandolfini dołączył do Alessandro Nivoli, Very Farmigi, Jona Bernthala, Billy'ego Magnussena i Coreya Stolla. Akcja prequela będzie działa się w Newark w latach 60., w okresie, kiedy w mieście doszło do zamieszek między afroamerykańskimi mieszkańcami i obywatelami włoskiego pochodzenia. Historia skupi się na początkach gangu, którego losy śledziliśmy w serialu. Głównym bohaterem zostanie Dickie Moltisanti (Nivola), który będzie szkolił młodego Tony'ego w przestępczym fachu. Za scenariusz filmu odpowiedzą Dave Chase oraz Lawrence Konner. Obaj obok Marcusa Viscidi będą producentami prequela. Reżyserem został Alan Taylor znany z odcinków "Gry o tron" oraz filmu "Thor: Mroczny świat". Na razie nie wiadomo, kiedy film trafi do kin.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Rodzina Soprano HBO