02.07.2018 14:38

Szalony farmer poluje na superbohatera w zwiastunie niezależnego horroru „Artik”

Hodowca słoneczników okazuje się seryjnym mordercą, który zabija osoby uważane przez siebie za postacie z komiksów. Wszystko zmienia się, gdy do akcji wkracza punkowiec o imieniu Holton. 

Artik
foto: kadr z filmu Artik

Co roku w kinach pojawia się kilkanaście tytułów filmu grozy. Przez ostatnich kilkanaście lat twórcy prześcigają się w wymyśleniu jak najstraszniejszego horroru, który przy okazji nie będzie do bólu wtórny. W większości wypadków się nie udaje, ale raz na jakiś czas pojawia się produkcją, która wyróżnia się na tle konkurencji. Wygląda na to, że „Artik” będzie właśnie tego typu filmem, przynajmniej pod względem fabularnym. 

„Artik” - zwiastun niezależnego horroru

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu debiutującego w pełnym metrażu twórcy o swojsko brzmiącym nazwisku. Tom Botchii Skowronski nie tylko odpowiada za scenariusz i reżyserię horroru „Artik”, ale również za montaż. Ze zwiastuna możemy wywnioskować, że produkcja łączy cechy slashera i mrocznego thrillera. 

Tytułowym bohaterem jest rolnik, zajmujący się hodowlą słoneczników. Żyje w oddalonej od miasta wsi wraz ze swoją partnerką i wziętymi przez nich wychowankami z domu dziecka. Mężczyzna oprócz pasji do słoneczników może pochwalić się nietypowym jak na farmera zainteresowanie. Jest maniakiem komiksów. Ma na ich punkcie tak wielką obsesję, że łapie bogu ducha winnych ludzi, torturuje ich, a następnie zabija. Popełnia zbrodnie, ponieważ wierzy, że tym samym morduje superbohaterów. Świadkiem zabójstw jest mały Adam. 

Wszystko zmienia się, kiedy do rodziny wkracza Holton. Punkowiec należący do ruchu Straith Edge ma misję. Włączył się do organizacji, która ma na celu walkę z alkoholizmem wśród rodzin. Holton prowadzi wywiad z najbliższymi farmera i szybko odkrywa, że w gospodarstwie dzieją się przerażające rzeczy. 

W rolach głównych wystąpili aktorzy dobrze znani fanom hororoów Chase Williamson, Lauren Ashley Carter oraz Matt Mercer. Do obsady dołączyli również Jerry G. Angelo i Gavin White. „Artik” ma się ukazać w amerykańskiej dystrybucji latem 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror