20.10.2017 12:06

Szalony rolnik zabija punkowców w zwiastunie horroru „Maniac Farmer”

Końcówka jesieni zawsze obfituje w różnego rodzaju filmy grozy. Jednym z horrorowych plonów roku 2017 jest „Maniac Farmer”, opowiadający o żądnym krwi rolniku.

Szalony rolnik zabija punkowców w zwiastunie horroru „Maniac Farmer”
foto: kadr z filmu

Jeśli w horrorze pojawią się punkowcy, to wiadomo, że prędzej czy później staną się ofiarą złej siły, która gra w filmie pierwsze skrzypce. Chyba najsłynniejszym przykładem jest „Powrót żywych trupów z 1985 roku, w którym występuje gang z kolorowymi irokezami i naćwiekowanymi skórami. To, że nastolatki to ulubiona grupa społeczna wybierana przez twórców slasherów, nie jest żadnym zaskoczeniem. W końcu komu będzie żal rozwrzeszczanych małolatów? Najwidoczniej fani punk rocka byli uznawani za zdegenerowaną wersję zwyczajnych nastolatków i dlatego często ginęli w wielu filmach lat 80. XX wieku. Reżyser Matthew Williams wpisuje się w tę tradycję w swoim najnowszych horrorze o uroczym tytule „Maniac Farmer”.

Williams nie tylko wyreżyserował film, ale napisał również scenariusz. Historia nie jest zbyt skomplikowana. Grupa jabol punków dowodzona przez rozbisurmanionego chłopaka o ksywce Blasphemous Rex postanawia zaszaleć za miastem. Napotykają się na otyłego farmera, którego nie biorą na poważnie. Wkrótce jednak noc występku i rozpusty przemienia się w morderczą walkę o życie z maniakalnym rolnikiem, który pragnie zemsty na członkach gangu. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun tego niskobudżetowego dzieła.

W trailerze widzimy, że Williams składa hołd klasycznym slasherom sprzed prawie 4 dekad. Film „Maniac Farmer” nawiązuje klimatem do takich horrorów podszytych czarnym humorem jak „Madman” z 1982, czy „Slaughterhouse” z 1987 roku. W produkcji występują Tyler Caldwell, Jake Roark, Hannah Davis, Kyrk Davis, Jeremy Snead oraz Tyler Ward. Nie wiadomo kiedy i w jakiej formie będziemy mogli zobaczyć cały film. Co ciekawe, to drugi komediowy horror z subkulturą w roli głównej, który pojawił się w ostatnim czasie. W połowie października 2017 roku pisaliśmy o zwiastunie filmu „Snake Outta Compton”. Ciekawe, czy po udanych krwawych żniwach, szalony rolnik zrobi ze swoich ofiar kiełbasę?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror