„Szarlatan” – zobacz zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland

30.07.2020 13:15
„Szarlatan” – zobacz zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland Fot. . materiały prasowe Gutek Film

Agnieszka Holland prezentuje zwiastun swojego najnowszego filmu. O czym opowie „Szarlatan”?

Film „Szarlatan” zadebiutował na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie, gdzie pokazywany był w ramach pokazów specjalnych. Obraz spotkał się z przychylnością widzów i krytyków, którzy chwalili go przede wszystkim za wielowymiarowy portret czechosłowackiego uzdrowiciela Jana Mikolaska, który zasłynął w Czechosłowacji swoimi autorskimi miksturami zielnymi.

Przeczytaj także

„Szarlatan” – fabuła

Film opowiada historię prawdziwego uzdrowiciela, mieszkającego w Czechach – Jana Mikolaska, który wierzył w uzdrowicielską moc ziół i roślin, więc postanowił uczynić z nich jak największy użytek.

Mężczyzna tworzył własne mikstury lecznice, które miały wypędzać z ludzi choroby. Fakt, że sam wierzył w sprawczość swoich poczynań, nie sprawiała jednak, że były one czymś więcej niż placebo. Właśnie nad tą postawą – wiary w swoje zdolności, postanowiła przyjrzeć się reżyserka. Jak wynika z oficjalnego opisu fabuły:

„Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą.

Przeczytaj także

„Szarlatan” – zwiastun

Dystrybutor filmu, firma Gutek Film, właśnie podzieliła się najnowszym zwiastunem dzieła Agnieszki Holland. Materiał prezentuje się następująco:

Przeczytaj także

„Szarlatan” – ekipa i obsada

Za sterami filmu stoi Agnieszka Holland, która jest reżyserką projektu. Tym razem za scenariusz odpowiada natomiast Marek Epstein, czeski scenarzysta, znany z produkcji, jak „W cieniu”, czy „Wacław”. Na ekranie zobaczymy natomiast Ivana Trojana, Jarosłavę Pokorną, czy Vladimira Polivka.

Przeczytaj także

„Szarlatan” – kiedy premiera?

Film ma trafić na ekrany polskich kin już 25 września.

Czytaj także: „Czarny jest Królem” – Beyonce została reżyserką. Jej film dostępny już od jutra.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.