"Szarlatan" - zobaczcie zwiastun najnowszego filmu Agnieszki Holland

11.02.2020 12:40
Foto: materiały prasowe Cinemart / Total Film|undefined Fot. materiały prasowe Cinemart / Total Film

W sieci ukazał się pierwszy zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland. O czym opowie "Szarlatan"?

Ceniona polska reżyserka powraca z kolejną produkcją. Najnowsza produkcja Agnieszki Holland zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego festiwalu Berlinale. Tymczasem w sieci ukazał się pierwszy zwiastun.

"Szarlatan" - nowy film Agnieszki Holland w pierwszym zwiastunie

Zwiastun filmu "Szarlatan" prezentuje się następująco:

"Szarlatan" jest koprodukcją czesko-irlandzko-słowacko-niemiecką i opowiada opartą na faktach historię czechosłowackiego uzdrowiciela Jana Mikolášeka. Z jego usług korzystali między innymi angielski król Jerzy VI i prezydent Czechosłowacji, Antonín Zápotocký. Tego drugiego uratował przed amputacją jednej z kończyn, co zapewniło polityczną ochronę i bezpieczeństwo. Po śmierci Zápotockýego wytoczono jednak przeciwko niemu proces, w wyniku którego pozbawiono go majątku i praw obywatelskich.

Przeczytaj także

Reżyserką filmu jest Agnieszka Holland, scenariusz wyszedł zaś spod pióra Marka Epsteina. W rolach głównych wystąpili Joachim Paul Assböck, Jan Vlasák, Ivan Trojan, Martin Mysicka, Claudia Vaseková i Jana Kvantiková. Festiwal Berlinale 2020 odbędzie się w dniach 20 lutego - 1 marca.

Zobacz też: Jan Komasa zdradził, że reżyser "Parasite" jest fanem "Bożego ciała": "Chciał nam nawet dać jednego Oscara"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.