Szczery zwiastun „Gry o tron”

Robert Skowronski
28.04.2016 23:44
Szczery zwiastun „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Możemy się już cieszyć nowym sezonem „Gry o tron”. Gdyby jednak ktoś w dalszym ciągu potrzebował „ściągi” z poprzednich serii, to może nadrobić zaległości opatrzone ironicznym komentarzem.

Początkowo twórcy oddawali na ekranie historie napisane przez George’a R.R. Martina. Następnie, gdy produkcja HBO wyprzedziła słowo pisane, mogliśmy oglądać pracę scenarzystów. Zawiłe relacje między postaciami, różne motywacje, wywołujące skrajne emocje sceny. Za to miliony pokochały „Grę o tron”.

Dobra, starczy tego rozpływania się nad całością. Nie ma się co oszukiwać. W serialu HBO chodzi o przebicie brutalności znanej z wcześniejszych sekwencji jeszcze większą dawką pożogi, krwi i flaków. Obsada tym samym schodzi na drugi plan, a głównymi bohaterami serii jest okrucieństwo, okrucieństwo wobec zwierząt oraz mordowanie, mordowanie dzieci, mordowanie zwierząt i czego jeszcze się da. Nie zapomnijmy także o wywracaniu oczu, policzkowaniu i...

...przyrodzeniach, tyłkach i piersiach. Trzech ostatnich elementów jest w kolejnych odcinkach na tyle dużo, że przeciętni internauci tracą zainteresowanie portalami pornograficznymi, gdyż interesujące ich treści odnajdują w „Grze o tron”. Nagości w serialu na podstawie prozy George'a R.R. Martina możemy znaleźć naprawdę dużo. Natalie Dormer broni podobnych sekwencji, z kolei Emilia Clarke chętnie ujrzałaby na ekranie jeszcze więcej takich scen.

Oto jak słynny serial fantasy został przedstawiony w tzw. „szczerym zwiastunie”. Gotowi na odrobinę... a w zasadzie całe morze ironii? Zatem zapraszamy na seans (najwięcej przyjemności będą z niego czerpać osoby posługujące się językiem angielskim):

„Gra o tron” cieszy się ogromną popularnością. W nocy z 24 na 25 kwietnia 2016 roku premierę miał pierwszy odcinek szóstego sezonu. Jego telewizyjną emisję obejrzało prawie 8 milionów widzów. Jeżeli doliczymy do tego użytkowników serwisów HBO GO i HBO NOW - gdzie można go było zobaczyć w pełni za darmo - otrzymujemy wynik 10,7 mln widzów. Tym samym ten epizod zgromadził o 400 tysięcy więcej osób niż finał piątego sezonu serialu.

Nowa seria była zapowiedziana poprzez wideo z Aryą Stark, zwiastunem, materiałem z planu, czy fragment sceny z odcinka „The Red Woman”. Na szczęście możemy się już cieszyć pełnowymiarowym seansem premierowych odcinków, a tych scenarzystom już wcale nie zostało tak wiele. W zanadrzu mają oni już tylko 13 epizodów, które złożą się na sezony 7. i 8.

Jak Wam się podoba szczery zwiastun „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.