Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige

Kamil Kacperski
21.09.2018 11:09
Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige Fot. materiały prasowe

Disney kupił FOX-a kilka miesięcy temu i nareszcie zaczął wykorzystywać te możliwości - niedługo X-Meni dołączą do MCU nadzorowanego przez Kevina Feigiego.

Umowa między Disneyem i 21st Century Fox została zawarta kilka miesięcy temu - w ramach dealu imperium Myszki Miki otrzymało prawa do takich marek filmowych jak „X-Men”, „Fantastyczna czwórka”, „Obcy” czy „Predator”. Szef firmy, Bob Iger, udzielił niedawno wywiadu portalowi The Hollywood Reporter, w którym zdradził co nieco na temat przyszłości owych serii.

Na pierwszy ogień poszli oczywiście X-Meni i Fantastyczna czwórka, którzy według niego już niedługo dołączą do MCU. Obydwiema seriami ma zarządzać Kevin Feige:

Wydaje mi się, że to ma wielki sens. Chcę być ostrożny, bo już wyszliśmy z inicjatywą do ludzi z Foxa, ale raczej wiedzą o co nam chodzi. To chyba jest całkiem logiczne, żeby Marvel był nadzorowany przez jedną osobę. Nie powinno być dwóch Marvelów.

X-Men i F4 w MCU

Następnym pytaniem podekscytowanego dziennikarza było: „czy Deadpool zostanie Avengerem?”, na co Iger zareagował mówiąc, że to wszystko zależy od Kevina Feige, który według niego ma „wiele pomysłów”. Szef Disneya wytłumaczył również, w jaki sposób zostanie rozwiązany problem z pracownikami Foxa. W końcu oprócz praw do filmów, firma Igera przejęła również tysiące pracowników, którzy tworzyli wszystkie te produkcje:

To bardzo dobre pytanie. Weźmiemy najlepszych pracowników z obydwóch firm i zobaczymy, którzy z nich będą najlepsi w tym, co robią. To znaczy - utalentowani ludzie przetrwają. Fox Searchlight to dobry przykład. Spójrz na FX czy NatGeo. Owszem, kupujesz bibliotekę i marki, ale również i utalentowanych ludzi. Nie będę opowiadał o nikim szczególnym, ale mogę przyznać, że spotkałem się z całą kadrą kierowniczą 21st Century Fox i nie tylko się z nimi zaprzyjaźniłem, ale również poczułem się bardzo podekscytowany, gdy pomyślałem o perspektywie pracy z tymi ludźmi.

Co dalej z MCU?

Cóż, wygląda na to, że plany na dołączenie kolejnych postaci Marvela do MCU są. Pozostaje jedynie pytanie „kiedy?”. Wiemy, że na pewno nie w 2019 roku, ponieważ ten jest już obstawiony przez „Kapitan Marvel”, „Avengers 4” i „Spider-Mana: Far From Home”. 2020? To brzmi już całkiem sensowniej. Najbliższy film Marvel Cinematic Universe opowie o wspomnianej Kapitan Marvel. Jej solowa produkcja pojawi się w kinach 8 marca 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.