Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige

Kamil Kacperski
21.09.2018 11:09
Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU. Filmy nadal będzie nadzorował Kevin Feige Fot. materiały prasowe

Disney kupił FOX-a kilka miesięcy temu i nareszcie zaczął wykorzystywać te możliwości - niedługo X-Meni dołączą do MCU nadzorowanego przez Kevina Feigiego.

Umowa między Disneyem i 21st Century Fox została zawarta kilka miesięcy temu - w ramach dealu imperium Myszki Miki otrzymało prawa do takich marek filmowych jak „X-Men”, „Fantastyczna czwórka”, „Obcy” czy „Predator”. Szef firmy, Bob Iger, udzielił niedawno wywiadu portalowi The Hollywood Reporter, w którym zdradził co nieco na temat przyszłości owych serii.

Na pierwszy ogień poszli oczywiście X-Meni i Fantastyczna czwórka, którzy według niego już niedługo dołączą do MCU. Obydwiema seriami ma zarządzać Kevin Feige:

Wydaje mi się, że to ma wielki sens. Chcę być ostrożny, bo już wyszliśmy z inicjatywą do ludzi z Foxa, ale raczej wiedzą o co nam chodzi. To chyba jest całkiem logiczne, żeby Marvel był nadzorowany przez jedną osobę. Nie powinno być dwóch Marvelów.

X-Men i F4 w MCU

Następnym pytaniem podekscytowanego dziennikarza było: „czy Deadpool zostanie Avengerem?”, na co Iger zareagował mówiąc, że to wszystko zależy od Kevina Feige, który według niego ma „wiele pomysłów”. Szef Disneya wytłumaczył również, w jaki sposób zostanie rozwiązany problem z pracownikami Foxa. W końcu oprócz praw do filmów, firma Igera przejęła również tysiące pracowników, którzy tworzyli wszystkie te produkcje:

To bardzo dobre pytanie. Weźmiemy najlepszych pracowników z obydwóch firm i zobaczymy, którzy z nich będą najlepsi w tym, co robią. To znaczy - utalentowani ludzie przetrwają. Fox Searchlight to dobry przykład. Spójrz na FX czy NatGeo. Owszem, kupujesz bibliotekę i marki, ale również i utalentowanych ludzi. Nie będę opowiadał o nikim szczególnym, ale mogę przyznać, że spotkałem się z całą kadrą kierowniczą 21st Century Fox i nie tylko się z nimi zaprzyjaźniłem, ale również poczułem się bardzo podekscytowany, gdy pomyślałem o perspektywie pracy z tymi ludźmi.

Co dalej z MCU?

Cóż, wygląda na to, że plany na dołączenie kolejnych postaci Marvela do MCU są. Pozostaje jedynie pytanie „kiedy?”. Wiemy, że na pewno nie w 2019 roku, ponieważ ten jest już obstawiony przez „Kapitan Marvel”, „Avengers 4” i „Spider-Mana: Far From Home”. 2020? To brzmi już całkiem sensowniej. Najbliższy film Marvel Cinematic Universe opowie o wspomnianej Kapitan Marvel. Jej solowa produkcja pojawi się w kinach 8 marca 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.