31.10.2019 10:32

Szef Disneya zapowiedział, ile filmów Marvela rocznie zobaczymy w najbliższych latach

Wygląda na to, że Marvel Studios nie zwolni tempa w produkcji kolejnych filmów o superbohaterach. Szef Disneya zdradził, ile tytułów rocznie zobaczymy w nadchodzących latach.

Avengers: Endgame
foto: materiały promocyjne/Marvel Studios

Pod koniec października 2019 roku odbył się panel dyskusyjny przedstawicieli największych wytwórni filmowych w Stanach Zjednoczonych. Jednym z gości był wiceprezes Disneya Alan Horn, który poruszył wątek nadchodzących filmów Marvela. Horn zdradził między innymi częstotliwość, z jaką będą ukazywały się kolejne produkcje MCU.

Filmy Marvela - ile produkcji MCU ukaże się w ciągu najbliższych lat?

Najbliższe dwanaście miesięcy rozczaruje fanów Marvela, którzy przyzwyczaili się do trzech filmów rocznie. W 2020 roku zobaczymy tylko dwa tytuły - "Black Widow" oraz "Eternals", które zostaną wspomożone przez pierwszy serial platformy Disney+  - "Falcon and the Winter Soldier". Na szczęście to tylko chwilowy odpoczynek po ogromie pracy, jaki twórcy MCU włożyli w produkcję zwieńczenia "Infinity Saga" - przede wszystkim "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame".

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także "Avengers": scenarzyści "Infinity War" i "Endgame" zdradzili odrzucone pomysły z filmów Marvela

Jak podaje The Hollywood Reporter, Horn zdradził, że Kevin Feige, który objął ostatnio pieczę nie tylko nad filmami, ale również nad serialami, książkami i komiksami Marvela nadal pracuje nad rozwijaniem kinowego uniwersum, które w Fazie Czwartej i Piątej pójdzie w nowym kierunku.

"

Kevin Feige nad wszystkim pracuje. Będzie robił trzy lub cztery filmy rocznie. I każdy będzie zupełnie inny, więc zobaczymy, jak to będzie. "

To dość ciekawa informacja. Oznacza to, że po ogromnym sukcesie ostatnich produkcji Marvel Studios, zwiększy się ilość powstających kinowych tytułów o superbohaterach. Pytanie tylko, czy widzowie nie będą mieli dość nadmiaru komiksowych opowieści. Tym bardziej że szefostwo Marvel Studios w przyszłości powoła do życia przygody wielu postaci, które cieszą się mniejszą popularnością niż ikony pokroju Avengers. Przekonamy się za jakiś czas.

Faza 4 Marvel Studios
Faza 4 Marvel Studios
Przeczytaj także Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

"Black Widow" - kiedy premiera?

Fanatycy Marvela będą więc musieli przebrnąć przez rok 2020 i czekać na kolejne lata, w których zobaczymy dwa razy więcej produkcji. Fazę Czwartą rozpocznie solowa opowieść o Black Widow, która trafi do kin 1 maja 2020 roku. "Eternals" - film o nowej drużynie kosmicznych herosów zadebiutuje 6 listopada 2020 roku. W lecie zobaczymy natomiast pierwszy serial MCU na platformie Disney+, który przedstawi dalsze losy najbliższych przyjaciół Kapitana Ameryki.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Evans ponownie w roli Kapitana Ameryki? Gwiazdor ma powrócić w jednym z seriali Marvela

Zobacz też: "Eternals": czy przecieki z planu zdradzają coś na temat postaci Kita Haringtona?

Tagi: News Disney Marvel Kevin Feige