Szef Disneya zapowiedział, ile filmów Marvela rocznie zobaczymy w najbliższych latach

31.10.2019 10:32
Szef Disneya zapowiedział, ile filmów Marvela rocznie zobaczymy w najbliższych latach Fot. materiały promocyjne/Marvel Studios

Wygląda na to, że Marvel Studios nie zwolni tempa w produkcji kolejnych filmów o superbohaterach. Szef Disneya zdradził, ile tytułów rocznie zobaczymy w nadchodzących latach.

Pod koniec października 2019 roku odbył się panel dyskusyjny przedstawicieli największych wytwórni filmowych w Stanach Zjednoczonych. Jednym z gości był wiceprezes Disneya Alan Horn, który poruszył wątek nadchodzących filmów Marvela. Horn zdradził między innymi częstotliwość, z jaką będą ukazywały się kolejne produkcje MCU.

Filmy Marvela - ile produkcji MCU ukaże się w ciągu najbliższych lat?

Najbliższe dwanaście miesięcy rozczaruje fanów Marvela, którzy przyzwyczaili się do trzech filmów rocznie. W 2020 roku zobaczymy tylko dwa tytuły - "Black Widow" oraz "Eternals", które zostaną wspomożone przez pierwszy serial platformy Disney+  - "Falcon and the Winter Soldier". Na szczęście to tylko chwilowy odpoczynek po ogromie pracy, jaki twórcy MCU włożyli w produkcję zwieńczenia "Infinity Saga" - przede wszystkim "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame".

Przeczytaj także

Jak podaje The Hollywood Reporter, Horn zdradził, że Kevin Feige, który objął ostatnio pieczę nie tylko nad filmami, ale również nad serialami, książkami i komiksami Marvela nadal pracuje nad rozwijaniem kinowego uniwersum, które w Fazie Czwartej i Piątej pójdzie w nowym kierunku.

Kevin Feige nad wszystkim pracuje. Będzie robił trzy lub cztery filmy rocznie. I każdy będzie zupełnie inny, więc zobaczymy, jak to będzie.

To dość ciekawa informacja. Oznacza to, że po ogromnym sukcesie ostatnich produkcji Marvel Studios, zwiększy się ilość powstających kinowych tytułów o superbohaterach. Pytanie tylko, czy widzowie nie będą mieli dość nadmiaru komiksowych opowieści. Tym bardziej że szefostwo Marvel Studios w przyszłości powoła do życia przygody wielu postaci, które cieszą się mniejszą popularnością niż ikony pokroju Avengers. Przekonamy się za jakiś czas.

Przeczytaj także

"Black Widow" - kiedy premiera?

Fanatycy Marvela będą więc musieli przebrnąć przez rok 2020 i czekać na kolejne lata, w których zobaczymy dwa razy więcej produkcji. Fazę Czwartą rozpocznie solowa opowieść o Black Widow, która trafi do kin 1 maja 2020 roku. "Eternals" - film o nowej drużynie kosmicznych herosów zadebiutuje 6 listopada 2020 roku. W lecie zobaczymy natomiast pierwszy serial MCU na platformie Disney+, który przedstawi dalsze losy najbliższych przyjaciół Kapitana Ameryki.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Eternals": czy przecieki z planu zdradzają coś na temat postaci Kita Haringtona?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.