Szef Marvel Studios potwierdził, że Kapitan Marvel będzie główną bohaterką MCU

Kamil Kacperski
16.03.2019 12:35
Szef Marvel Studios potwierdził, że Kapitan Marvel będzie główną bohaterką MCU Fot. kadr z filmu

Kevin Feige wziął udział w dokumencie "Captain Marvel: The Official Movie Special", w którym wypowiedział się na temat nowej postaci i jej przyszłości w Marvel Cinematic Universe.

Debiutancki film Kaptian Marvel pojawił się w kinach 8 marca 2019 roku i z miejsca (podobnie jak reszta produkcji Marvel Studios) stał się box-offisowym przebojem, zarabiając setki milionów dolarów w ciągu pierwszego tygodnia od premiery - portal Box Office Mojo podaje, że produkcja ma na koncie już ponad pół miliarda dolarów (a konkretnie 559 milionów dolarów, stan na dzień 16 marca 2019 roku). "Kapitan Marvel" doczekała się również dobrych ocen ze strony krytyków, więc nic dziwnego, że bohaterka Brie Larson ma być twarzą przyszłości MCU.

Kapitan Marvel będzie dowodziła MCU

Tak przynajmniej twierdzi Kevin Feige, czyli szef Marvel Studios. Producent wyjawił w telewizyjnym dokumencie "Captain Marvel: The Official Movie Special", że według niego, Kapitan Marvel stanie się twarzą MCU i główną bohaterką w przyszłości filmowego uniwersum:

Kiedy dowiedzieliśmy się, że Brie Larson jest zainteresowana dołączeniem do naszego świata, przygotowaliśmy kilka spotkań. Jest wielką fanką komiksowego pierwowzoru. Jednym z najlepszych momentów w mojej karierze jest przedstawienie jej tłumowi na Comic-Conie, gdzie po raz pierwszy stanęła na scenie ze wszystkimi naszymi aktorami. Stanęła z przodu, co było świetną zapowiedzią tego, co nastąpi - nie tylko tego, w jaki sposób widzowie przyjmą ją jako Kapitan Marvel, ale też tego, w jaki sposób ta postać stanie się główną bohaterką i dowódcą naszego Kinowego Uniwersum.

I o ile MCU nigdy nie miało de facto "przywódcy", to jednak wydaje się, że wszyscy zgodzą się z tym, że twarzami MCU są Iron Man (Robert Downey Jr) oraz Kapitan Ameryka (Chris Evans). Słowa Kevina Feige oznaczają, że po premierze "Avengers: Endgame" będziemy musieli się z tym duetem pożegnać, aby zrobić miejsce nowym herosom i wygląda na to, że dowodzić nimi będzie Brie Larson i jej Kapitan Marvel. 

Przeczytaj także

Kevin Feige o popularności Kapitan Marvel

A co sprawia, że Kapitan Marvel tak szybko stała się ulubienicą Kevina Feige i MCU? Jej człowieczeństwo, jak twierdzi sam szef Marvel Studios:

Świetną rzeczą dotyczącą Kapitan Marvel jest to, że ona jest człowiekiem. Jest Carol Danvers, prawdziwą osobą, która nabywa niesamowite moce i ma niesamowite przygody w odległych zakątkach kosmosu. Ale jak to bywa z najlepszymi postaciami Marvela, ona musi być ludzka. Nie jest to jedynie ktoś, kto potrafi latać i strzelać laserami - to ktoś, kto jest bardzo ludzki, bardzo wrażliwy, mający wielowymiarowy charakter.

Tak jak wspomnieliśmy - "Kapitan Marvel" trafiła do kin 8 marca 2019 roku. A już 26 kwietnia 2019 roku będziemy mieli okazję zobaczyć, jak bohaterka radzi sobie w roli lidera. Tego dnia w kinach pojawi się bowiem film "Avengers: Endgame", w którym postać Brie Larson po raz pierwszy będzie miała okazję spotkać się z Avengers. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.