26.09.2019 09:46

"Ojciec" Marvel Cinematic Universe stworzy nowe Gwiezdne Wojny dla Disneya

Kevin Feige to człowiek, który stoi za gigantycznym sukcesem, jaki spotkał Marvel Cinematic Universe.

lucas film
foto: materiały prasowe Lucas Film

To Feige ponad dekadę temu wpadł na pomysł, jak przenieść legendarne komiksowe postaci na wielki ekran. I jak zrobić to w takim stylu, aby kilkanaście lat później świat Marvela przejął umysły milionów fanów. Feige nie ukrywał jednak nigdy, że od dziecka zawsze był fanem "Gwiezdnych Wojen". Jak się okazuje, Kevin prawdopodobnie będzie miał okazję spełnić marzenia każdego fana "Star Wars".

Foto: kadr ze spotu filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"/ Disney
Foto: kadr ze spotu filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"/ Disney
Przeczytaj także Ukazał się pierwszy spot filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"

Kevin Feige uzdrowi Gwiezdne Wojny?

Według Kathleen Kenedy, szefowej Lucasfilm, Disney jest zainteresowany zaoferowaniem pracy nad Gwiezdnymi Wojnami Feige'owi.

"

Trwają prace nad nowymi historiami ze świata Gwiezdnych Wojen. Disney wie, jak wielkim fanem jest Kevin, przekazanie mu władzy nad tym uniwersum ma dużo sensu. "

W trakcie swojej wieloletniej kariery Feige był odpowiedzialny za stworzenie wielu największych hitów kinowych ostatnich 20 lat. Jego wizja doprowadziła do tego, że ostatnia część "Avengersów" stała się najlepiej zarabiającym filmem w historii kina. Nie dziwi więc, że Disney, który i tak jest pracodawcą Feige'a chciałby wykorzystać jego umiejętności w kolejnej spółce.

Najnowszy film ze świata "Gwiezdnych Wojen" trafi do kin 20 grudnia. Będzie on zwieńczeniem trzeciej trylogii w historii "Star Wars". Na szczęście nie będzie to ostatnie słowo Disneya w tej sprawie.

Zobacz także:  "Eternals": Angelina Jolie jako Thena na zdjęciu z planu nowego filmu Marvela

Tagi: News Disney Marvel Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi Marvel Comics Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy Gwiezdne wojny: Epizod IX