Szef Sony wypowiedział się o przyszłości Spider-Mana. Czy heros wróci do MCU?

06.09.2019 09:02
Spider-Man: Far From Home|undefined Fot. materiały promocyjne/Marvel Studios

Fani filmów Marvela liczą na to, że Spider-Man niebawem powróci do MCU. Szef Sony Pictures skomentował przyszłość superbohatera. Czy ma szansę na walkę u boku herosów MArvel Studios?

Przyszłość filmowego Spider-Mana jest wciąż niepewna. Po tym jak Sony Pictures zerwało umowę z Marvel Studios, pozwalającą wykorzystywać postać Pajęczaka w MCU, fani herosa zamarli. Kiedy emocje opadły liczyli, że firmy się dogadają i w kolejnych Fazach Spidey znowu będzie bujał się ba pajęczynie obok Avengers. Wygląda na to, że ich nadzieje się nie spełnią. Na razie.

Spider-Man dołączy do uniwersum "Venoma"?

Jak podaje Variety, Spider-Man w najbliższym czasie będzie pojawiał się wyłącznie w produkcjach Sony. Sprawę skomentował sam prezes Sony Pictures Tony Vinciquerra.

Mieliśmy z Kevinem Feige'im wspaniałą współpracę przy filmach o Spider-Manie. Próbowaliśmy sprawdzić, czy jest szansa, żeby to wypaliło. Ludzie z Marvela są niesamowici, mamy do nich wielki szacunek, ale z drugiej strony mamy równie wspaniałych ludzi u nas. Kevin nie zrobił całej roboty.

Spider-Man radził sobie dobrze przed crossoverowymi filmami Marvela, a nawet lepiej niż w nich, a teraz mamy swoje własne uniwersum, więc pokaże, na co go stać również z innymi postaciami. Myślę, że mamy szansę zrobić coś podobnego, jak w przypadku Marvel Studios.

Przedstawiciel Sony dodał również, że istnieje szansa na powrót Spider-Mana do MCU, ale w tym momencie "drzwi są zamknięte" na dalszą współpracę z Marvel Studios. Co to oznacza w praktyce?

Przeczytaj także

Sony w 2018 roku filmem "Venom" rozpoczęło swoje własne kinowe uniwersum z postaciami z komiksów Marvela. Obecnie trwają prace nad sequelem filmu oraz solową opowieścią o innej postaci ze świata Spider-Mana - Morbiusie żywym wampirze. W planach są też produkcje o Kravenie, Silver Sable i Black Cat. Oznacza to, że Spidey nie tylko dostanie kolejne solowe przygody, ale wejdzie też w interakcję z tymi postaciami. Z tego jednak wynika, że całkowicie zniknie z MCU.

Vinciquerra jest świadomy krytyki ze strony fanów. Wie też, że uniwersum Sony może nie wypalić. Prawdopodobnie z tego powodu nie wyklucza ponownej współpracy z Marvel Studios w przyszłości. Warto przypomnieć, że ponad miliard dolarów z seansu filmu "Spider-Man: Far From Home" został zarobiony, ponieważ produkcja była domknięciem historii ukazanej w "Avengers: Endgame". Istnieje więc szansa, że produkcje o nastoletnim bohaterze dziejące się poza MCU nie będą już wcale tak popularne, jak wydaje się szefom Sony.

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Prawdopodobnie pierwszy występ Spider-Mana poza MCU będzie miał miejsce w filmie "Venom 2". Produkcję ma reżyserować Andy Serkis. W tytułowej roli powróci Tom Hardy. Tym razem zmierzy się z Carnagem granym przez Woody'ego Harrelsona. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów tej produkcji, tym bardziej jej daty premiery. Fanom Spider-Mana pozostaje czekać.

Przeczytaj także

 

Zobacz też: Koniec Spider-Mana w MCU: Fani wiedzą, jak Disney powinien strollować Sony

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.