20.07.2018 12:22

Szefowa Paramount Television została zwolniona za rasistowskie uwagi

Amy Powell z Paramount Television została zwolniona po tym, jak rzucała rasistowskimi uwagami. Kobieta była odpowiedzialna za sukces seriali „13 powodów” i „Alienista”. 

Paramount TV
foto: materiały promocyjne

Studio Paramount będzie musiało wkrótce zatrudnić nową osobę odpowiedzialną za Paramount Television. Dotychczasowa szefowa spółki Amy Powell została zwolniona przez prezesa Jima Gianopulosa po doniesieniach na temat kiepskich warunków pracy z kobietą. Początkowo informacja krążyła pomiędzy pracownikami Paramount, ale w końcu wyszła poza firmę. 

Szefowa Paramount TV rzucała rasistowskie komentarze

Informację potwierdził portal The Hollywood Reporter. Pierwsza wzmianka na temat wydalenia z pracy Powell pojawiła się w służbowej notatce, w której zawarto wiele niestosownych uwag, w tym rasistowskie komentarze kobiety. Zażalenia na byłą szefową Paramount TV pochodziły od kilku osób. Sprawę skomentował wydawca The Hollywood Reporter Matthew Belloni. 

Gianopulos skomentował nieprzyjemny incydent. 

"

Kilka ostatnich dni spędziliśmy na śledztwo w sprawie tej niepokojącej sytuacji oraz rozmowy z tymi osobami, które złożyły zażalenie. Nasz dział Human Resources i dział prawny doszły do tej samej konkluzji i podjęliśmy decyzję, by zakończyć współpracę z Amy w trybie natychmiastowym.  "

Powell objęła stanowisko szefowej w 2013 roku. Stała za kilkoma hitami telewizyjnymi. Rozpoczęła współpracę z platformą streamingową Netflix, produkując seriale „13 powodów”„Alienista”. Na razie nie wiadomo, kto obejmie Paramount TV po odejściu Powell. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Trzynaście powodów