07.08.2018 19:38

„Szklana pułapka 6” z bohaterami oryginalnego „Die Hard”. Bruce Willis pomoże wybrać młodego Johna McClane’a

W nadchodzącym prequelo-sequelu „Szklanej pułapki” mają pojawić się postaci znane z oryginalnego „Die Hard” z 1988 roku – w wersjach współczesnych i sprzed lat. Młodego Johna McClane’a pomoże wybrać sam Bruce Willis.

Bruce Willis Szklana pułapka
foto: kadr z filmu "Szklana pułapka"

Prace nad szóstą częścią „Szklanej pułapki” o wymownym tytule „Die Hard: Year One” trwają już od dłuższego czasu. Od 2016 roku wiadome jest, że film będzie toczył się na dwóch płaszczyznach czasowych - w latach 70., kiedy John McClane stawiał pierwsze kroki w policji oraz współcześnie, ukazując zgorzkniałego i zmęczonego ulubieńca publiczności, w roli którego powróci oczywiście Bruce Willis. Jednak dopiero teraz reżyser filmu, Len Wiseman, zdradził, że pojawią się w nim także inni bohaterowie z klasyku kina akcji oraz że Willis będzie zaangażowany w wybór młodszej wersji samego siebie. 

„Die Hard: Year One” - kto zagra młodego Johna McClane’a?

Len Wiseman podczas rozmowy z portalem Slash Film wyznał, że wciąż nie ukończono jeszcze scenariusza, gdyż chce, by - przeciwieństwie do „Szklanej pułapki 4.0” - tym razem był on dopracowany w każdym calu. Dlatego też twórcy mają jeszcze sporo czasu na wybranie młodego Johna McClane’a. Reżyser poprosił o pomoc w tej kwestii samego Bruce'a Willisa, mimo, iż gwiazdor nie miał takiego zapisu w kontrakcie. Wisemanowi zależy bowiem na tym, by nowy aktor jak najlepiej współgrał z ikonicznym odtwórcą głównej roli w „Die Hard”. 

„Szklana pułapka 6” - którzy bohaterowie powrócą w nowym filmie?

Reżyser zapowiedział też, że w „Szklanej pułapce 6” możemy spodziewać się powrotu do początków związku Johna i jego żony Holly, a także... pojednania małżonków po latach. Wiseman nie potwierdził wprawdzie niczego na 100%, jednak zasugerował, że w „Die Hard: Year One” pojawi się młodsza wersja ukochanej głównego bohatera oraz że rozważa powrót Bonnie Bedalii w tej roli. W filmie mieliby wystąpić również Jai Courtney i Mary Elizabeth Winstead jako dorosłe dzieci McClane'a.

Die Hard Holly

„Die Hard: Year One” - o czym będzie?

Wciąż nie zostało dookreślone, jaki związek „Die Hard: Year One” będzie miał z komiksową mini serią Howarda Chaykina z lat 2009-2010 o tym samym tytule. Jeśli jednak fabuła będzie opierała się na historii z powieści graficznej, zobaczymy pierwsze starcie McClane'a z terrorystami w 1976 roku. Czy prócz głównego bohatera i jego rodziny powrócą także inne słynne postaci z filmu z 1988 roku, jak Al Powell czy Hans Gruber? Póki scenariusz nie został ukończony - wszystko jest jeszcze możliwe. 

Póki co nie wiadomo, kiedy rozpoczną się zdjęcia do „Szklanej pułapki 6” ani kiedy film trafi do kin.

Natalia Hluzow
Tagi: Bruce Willis Szklana pułapka