23.08.2019 13:36

Sztuczna inteligencja napisała scenariusz do filmu o Batmanie. Jest genialny!

Fan Batmana wpadł na pomysł stworzenia próbki scenariusza do filmu o Mrocznym Rycerzu za pomocą sztucznej inteligencji. Efekt pracy okazał się spełnieniem marzeń Jokera.

Powrót Batmana
foto: kadr z filmu Powrót Batmana

Fani komiksów DC i produkcji kinowych na ich podstawie nie mogą doczekać się premiery najnowszego filmu o solowych przygodach Batmana. Tym bardziej że "The Batman" Matta Reevesa będzie kolejnym podejściem do ukazania Mrocznego Rycerza. W roli głównej zobaczymy Roberta Pattinsona, który zagra młodszą wersję Bruce'a Wayne'a. Do premiery tej produkcji zostało jeszcze sporo czasu, więc miłośnicy Batmana wzięli sprawy w swoje ręce.

Scenariusz Batmana napisany przez sztuczną inteligencję

Keaton Patti postanowił przeprowadzić mały eksperyment z botem w roli głównej. Program potrafi przeanalizować podane mu materiały i na ich podstawie stworzyć tekst kultury, który jest zupełnie autonomicznym dziełem. Są więc sztuczne inteligencje potrafiące pisać, komponować, a nawet malować obrazy.

Obraz namalowany przez sztuczną inteligencję trafił na aukcję sztuki w Nowym Jorku
Obraz namalowany przez sztuczną inteligencję trafił na aukcję sztuki w Nowym Jorku
Przeczytaj także Obraz namalowany przez sztuczną inteligencję trafił na aukcję sztuki w Nowym Jorku

Bot Pattiego miał za zadanie wcielić się w scenarzystę nowego filmu o Batmanie. Mężczyzna zamieścił na Twitterze efekty pracy sztucznej inteligencji. Trzeba przyznać, że poszło jej całkiem dobrze.

"

Zmusiłem bota do obejrzenia ponad tysiąca godzin filmów z Batmanem i poprosiłem go o napisanie scenariusza do "Batmana". Oto dwie pierwsze strony:

WNĘTRZE TRADYCYJNEJ JASKINI BATMANA

Batman stoi obok swojego batmobilu i używa batkomputera. Czasami jest Bruce'em Waynem, czasami Batmanem. Zawsze sierotą.

Batman: Teraz to bezpieczne miasto. Wsadziłem Pingwina prosto do więzienia.

Alfred, wierny lokaj batmana niesie tacę gotyckiej szynki [nieprzetłumaczalna przypadkowa gra słów - w oryginale goth ham - przyp. red.].

Alfred: Zjedz obiad, Materacu Wayne.

Eksploduje eksplozja. Joker i Dwie Twarze wchodzą do jaskini. Joker to klaun, ale jest szalony. Dwie Twarze to człowiek, ale jest prawnikiem.

Batman: Nie! To Dwie Twarze i Jedna Twarz. Nienawidzą mnie, bo jestem nietoperzem.

Batman rzuca Alfredem w Dwie Twarze. Dwie Twarze rzuca Alfredem jak monetą. Alfred ląduje reszką do góry, co oznacza, że Dwie Twarze wraca do domu.

Batman: Teraz jesteśmy tylko ty i ja, Joker. Nietoperz kontra klaun. Śmiertelni wrogowie.

Joker: Jestem takim dziwakiem. Społeczeństwo jest złe. Ty pijesz wodę, ja piję anarchię.

Batman: Ja piję nietoperze, tak jak na nietoperza przystało!

Batman rozgląda się za swoimi rodzicami, ale nadal nie żyją. To sprawia, że się denerwuje. Strzela batrakietą. Joker odbija ją swoim chorym poczuciem humoru. Kalunia moc.

Joker: Nigdy nie przestrzegałem zasad. To moja zasada. Rozumiesz? Ja nie.

Batman: Alfredzie, urodź Robina.

Alfred zaczyna proces, ponieważ to jego praca. Joker nagle ma prezent w rękach. Rzuca nim do Batmana.

Joker: Wesołych nietoperzodzin, Urodzeniomanie.

Batman otwiera prezent, ponieważ jest dobrym człowiekiem. W środku jest kupon na nowych rodziców, ale nieważny. Oto żart Jokera. "

Cóż... Jak widać, sztuczna inteligencja uporała się z zadaniem znakomicie, o ile cała scena rozgrywałaby się w głowie Batmana, po ataku jednego z szalonych przeciwników Mrocznego Rycerza. W końcu tacy złoczyńcy jak Joker, czy Scarecrow posługiwali się w komiksach i filmach halucynogenami, które zaburzały percepcję ofiar. W innym wypadku scenariusz przywodzi na myśl chory sen albo opowiadanie Rolanda Topora, co w pewnym sensie też jest sztuką.

Powstał nowy rozdział „Harry'ego Pottera”. Nie napisała go J.K. Rowling
Powstał nowy rozdział „Harry'ego Pottera”. Nie napisała go J.K. Rowling
Przeczytaj także Powstał nowy rozdział „Harry'ego Pottera”. Nie napisała go J.K. Rowling

"The Batman" - kiedy premiera?

Czy bot Patti'ego przewidział przyszłość i tego typu scena pojawi się w filmie "The Batman"? Zapewne nie, ale dopóki nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących fabuły filmu, fanom pozostaje jedynie powyższy tekst napisany przez bota. Nowa historia o Batmanie trafi na ekrany kin dopiero 24 czerwca 2021 roku.

Zobacz też: Jamie Foxx i Giancarlo Esposito w "The Batman"? Film DC powiększa obsadę

Tagi: News Batman Joker DC Comics