23.07.2019 11:48

"Szybcy i wściekli 9" - na planie doszło do wypadku. Wstrzymano produkcję filmu

Prace nad nową odsłoną franczyzy o wyścigach samochodowych i rodzinie ruszyły na początku czerwca 2019 roku. Prace jednak wstrzymano, bo na planie doszło do poważnego wypadku jednego z kaskaderów.

Vin Diesel
foto: COLLECTION CHRISTOPHEL/EAST NEWS

W poniedziałek 22 lipca 2019 roku na planie w Leavesden Studios pojawił się helikopter, który przetransportował jednego z kaskaderów do pobliskiego szpitala. Według raportów zagranicznych mediów, mężczyzna ucierpiał podczas nagrywania jednej ze scen akcji, która spowodowała u niego poważne obrażenia głowy. Ten incydent spowodował, że studio Universal zawiesiło prace nad "Szybkimi i wściekłymi 9".

Szybcy i wściekli 9 - na planie doszło do wypadku

Twórcy wydali też oficjalne oświadczenie w tej sprawie na łamach The Hollywood Reporter. Prace zostały wstrzymane, aby skupić się na stanie zdrowia rannego kaskadera:

"

Na planie "Szybkich i wściekłych 9" w Leavesden doszło do poważnego incydentu z jednym z naszych kaskaderów. Zatrzymaliśmy produkcję na cały dzień, aby skupić się na tej sytuacji. "

Dave Bautista
Dave Bautista
Przeczytaj także Dave Bautista skrytykował "Szybkich i wściekłych": wolę grać w dobrych filmach

Rzecznik prasowy zachodniego oddziału England Ambulance Service wyjaśnił natomiast, że wypadek spowodował nagły upadek kaskadera, który spowodował obrażenia głowy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo:

"

Ambulans, trzech ratowników medycznych oraz helikopter zostały wysłane do Leavesden Studios chwilę przed godziną 12 w poniedziałek 22 lipca 2019 roku z powodu doniesień o mężczyźnie, który upadł i poważnie zranił sobie głowę. Mężczyznę szybko przetransportowano do Royal London Hospital. "

Reżyserem "Szybkich i wściekłych 9" jest Justin Lin. Scenariusz napisał natomiast Daniel Casey. W filmie wystąpią: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris "Ludacris" Bridges, Nathalie Emmanuel, John Cena, Helen Mirren oraz Charlize Theron. Produkcja ma trafić do kin już w maju 2020 roku.

Zobacz także: Vin Diesel na planie 9. części Szybkich i wściekłych 

Tagi: News Szybcy i wściekli Vin Diesel