18.02.2020 14:29

"Szybcy i wściekli" - jacy aktorzy byli brani pod uwagę do roli Briana zamiast Paula Walkera?

Wielu aktorów było branych pod uwagę do roli Briana O'Connera, którego w końcu zagrał Paul Walker. Wśród nich był nawet popularny raper Eminem, który zagrał główną rolę w "Ósmej mili".

"Szybcy i wściekli" - jacy aktorzy byli brani pod uwagę do roli Briana zamiast Paula Walkera?
foto: Universal Pictures / Original Fi/Collection Christophel/East New

Brian był na dobrą sprawę głównym bohaterem w pierwszych "Szybkich i wściekłych". Postać była policjantem LAPD, którego zadaniem było zapoznanie się z kierowcą wyścigowym Dominikiem Toretto. Aby tego dokonać, zmienia swoje nazwisko na Brian Earl Spilner i dołącza do podziemnego kręgu nielegalnych wyścigów.

Szybcy i wściekli - kto miał grać Briana O'Connera?

Chociaż później Brian kontynuował pracę jako członek FBI, to wraz z Domem postanowił założyć gang wyścigowców, dzięki czemu cała ich rodzina stała się bogata. Postać Paula Walkera skończyła z nielegalną działalnością w "Szybkich i wściekłych 7" i do tej pory słuch o nich zaginął. To może się zmienić w 9. części franczyzy, a to dlatego, że w zwiastunie pojawia się jego filmowa żona, Mia.

I chociaż Paul Walker był idealnym aktorem do roli Briana O'Connera, to nie był to definitywnie pierwszy wybór studia. Jak podaje Screen Rant, twórcy na początku chcieli obsadzić bardziej znane nazwiska - na szczycie listy znajdowali się Mark Wahlberg i Christian Bale, którzy świetnie sprawdziliby się w roli podwójnego agenta, uczącego się tego, że nie każdy człowiek popełniający przestępca jest automatycznie złym człowiekiem.

Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Foto: materiały prasowe Universal Pictures
Przeczytaj także Paul Walker z zaświatów wpływa na "Szybkich i wściekłych". Absurdalne wyznanie gwiazdora serii

Co ciekawe, wysoko na liście był również Marshall Mathers, znany szerzej jako Eminem. Raper nie skorzystał jednak z okazji, ponieważ był zajęty promowaniem swoich dwóch świetnie przyjętych albumów. Jego debiut w głównej roli nastąpił kilka lat później w "Ósmej mili", za który dostał nawet Oscara w kategorii "Najlepszy utwór" (było to "Lose Yourself"). 

Najnowszy film z serii nosi tytuł "Szybcy i wściekli 9" i zadebiutuje w kinach już 22 maja 2020 roku.

Paul Walker
Paul Walker
Przeczytaj także Vin Diesel pokazał zdjęcie z planu "Szybkich i wściekłych IX". Powróci postać Paula Walkera?
Tagi: News Szybcy i wściekli