04.05.2018 12:44

T' Challa wspomina swojego ojca w usuniętej scenie z „Black Panther”

Do sieci trafiła kolejna usunięta scena z filmu „Black Panther”. Tym razem widzimy rozmowę T'Challi (Chadiwck Boseman) z szamanem o imieniu Zuri (Forest Withaker). 

T'Challa i T'Chaka
foto: kadr z filmu Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

Zanim „Avengers: Infinity War” odniósł ogromny sukces komercyjny, jednym z najlepiej sprzedających się filmów Marvel Studios była solowa opowieść o losach Black Panthera. Młody król Wakandy zadebiutował w filmie „Kapitan Ameryka: Civil War”, gdzie widzieliśmy jego przemianę w Czarną Panterę. We wzruszającej scenie T'Challa (Chadwick Boseman) żegna się z zamordowanym w zamachu ojcem, postanawia przejąć tytuł obrońcy Wakandy i zakłada kostium z vibranium. W filmie Ryana Cooglera wątek T'Chaki został pociągnięty dalej. Widzimy tę postać w czasach młodości (Atandwa Kani) i tuż po śmierci (John Kani) w astralnym świecie, do którego wstęp mają członkowie rodziny królewskiej po przejściu odpowiedniego rytuału. W Internecie pojawiła się kolejna usunięta scena z filmu „Black Panther”. 

„Black Panther” - usunięta scena

Na początku maja pisaliśmy o pierwszej usuniętej scenie zaprezentowanej widzom, w której główną rolę pełnią Okoye (Danai Gurir) i W'Kabi (Daniel Kaluuya). Tym razem widzimy Black Panthera i Zuriego (Forest Withaker) tuż po tym, jak młody król odwiedził ojca w krainie zmarłych. T'Challa opowiada przyjacielowi o tym, że zawsze szanował T'Chakę i patrzył na niego z podziwem. Wciąż nie może uwierzyć, że jego marzenie się ziściło i został nowym Black Pantherem. Od dawna czekał, kiedy będzie mógł przywdziać kostium z vibranium. Ckliwą scenę przerywa zabawna odpowiedź Zuriego.

Okazuje się, że T'Chaka postanowił przekazać synowi kostium... ponieważ był już za gruby, by się w niego wcisnąć. Ten fragment i co najmniej 3 kolejne, pojawią się jako dodatki na płycie DVD/Blu-ray z filmem „Black Panther”. Oprócz tego będziemy mieli do dyspozycji cyfrową wycieczkę po Wakandzie, a nabywcy Blu-raya dostaną również wiele innych materiałów wideo, w tym komentarz reżysera, ciekawostki dotyczące fikcyjnego kraju, a także kulisy powstawania kolejnego filmu Marvel Studios - „Ant-Mana i Wasp”. Premiera DVD/Blur-ay „Black Panther” już 15 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Black Panther Marvel