T'Challa poznaje swojego wujka, czyli „usunięta” scena z „Black Panther” w SNL

Sergiusz Kurczuk
13.03.2018 15:51
T'Challa poznaje swojego wujka, czyli „usunięta” scena z „Black Panther” w SNL Fot. kadr z programu Saturday Night Live

Kiedy obejrzycie ten skecz przekonacie się, czemu został nazwany usuniętym fragmentem filmu „Black Panther”. 

O tym, że najnowszy film Marvel Studios w reżyserii Ryana Cooglera nie trzeba się specjalnie rozpisywać. „Black Panther” w tygodniu otwarcia zarobił ponad 400 milionów dolarów, a niecały miesiąc później miał już na koncie miliard. Popularność filmu odbiła się echem w całej popkulturze. Internet opanował #MBakuChallenge, Snoop Dogg zafundował ubogim rodzinom bilety na film, a w słynnym show Saturday Night Live pojawił się skecz nawiązujący do solowej historii króla Wakandy. 

„Black Panther” - „usunięta” scena w SNL

W 15. odcinku 43. sezonu SNL w roli prowadzącego wystąpił Sterling K. Brown. Aktor zagrał w filmie Cooglera N'Jobu - brata T'Chaki, ojca T'Challi. Nic dziwnego, że w programie pojawił się skecz poświęcony Czarnej Panterze. Zatytułowano go „usuniętą” sceną z filmu, tym samym odnosząc się do mody na niewykorzystane fragmenty z filmu, które lądują na domowych wydaniach mega produkcji jako dodatki. Gdyby skecz rzeczywiście pochodził z filmu, reżyser bez wątpienia zdecydowałby się nie umieszczać go w finalnej wersji swojego dzieła. Czemu? Przekonajcie się sami: 

Akcja skeczu rozgrywa się w miejscu znanym czytelnikom komiksów Marvela jako Djalia. To astralny wymiar, do którego po śmierci trafiają dusze i wszystkie wspomnienia mieszkańców Wakandy. W filmie T'Chala spotyka tam swoich przodków, w tym zabitego w zamachu ojca. Mieszkańcem Djalii jest też N'Jobu, którego odwiedza jego syn - Erik Killmonger. W parodii SNL T'Challa (Chris Redd) spotyka swojego prapradziadka (Brown) oraz innych członków królewskiego rodu. Wśród nich są praciotka (Leslie Jones) oraz wujek M'Butu (Kenan Thompson). Okazuje się, że wuj trafił do wymiaru niedawno i wciąż musi się zaaklimatyzować. 

M'Butu jest ewidentnie nieprzystosowany do zasad panujących w tajemniczym wymiarze. Jak gdyby nigdy nic grilluje cheeseburgery z młodych lwiątek i pyta o używki. Dowiadujemy się również, że w przeciwieństwie do reszty rodziny, jego zwierzęciem astralnym jest... guziec. To nie jedyne odniesienie do „Króla Lwa”, które pojawia się w skeczu. Zresztą fani „Black Panthera” bardzo szybko zauważyli wiele podobieństw do jednego z najsłynniejszych filmów animowanych Disneya. 

Jak będą wyglądały prawdziwe usunięte sceny z filmu Ryana Cooglera? Na razie nie wiadomo, kiedy Marvel Studios planuje premierę „Black Panther” na DVD i Blu-ray. Prawdopodobnie w okolicach lata. Ale nie ma co się smucić, ponieważ już 25 kwietnia 2018 roku ponownie spotkamy się z meszkańcami Wakandy w filmie „Avengers: Infinity War”

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.